REKLAMA

Młodzi na garnuszku rodziców i dziadków

  • Autor: PAP/JS
  • 04 sierpnia 2016 09:08
Młodzi na garnuszku rodziców i dziadków Na pomoc rodziców lub dziadków najczęściej mogą liczyć mieszkańcy wschodnich krańców Polski. (Fot. Gareth Williams/Flickr, lic. CC BY 2.0)

• Polacy usamodzielniają się coraz później.
• Ponad 40 proc. osób powyżej 50 lat przyznaje, że mieszkają z nimi dzieci.

Młodzi, ale już dorośli Polacy coraz dłużej pozostają na utrzymaniu rodziców. Prawie 60 proc. osób powyżej 50 roku życia przyznaje, że co miesiąc daje pieniądze dzieciom lub wnukom - pisze "Rzeczpospolita".

Nie są to kwoty duże. Najczęściej od 100 do 400 zł. Tyle daje najbliższym 17 proc. badanych przez Millward Brown na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Powyżej 400 zł daje dzieciom 13 proc. badanych, a 12 proc. poniżej 100 zł.

Czytaj też: Nawet KAI napisał o "polskich obozach zagłady"

Gotówka to nie jedyna forma pomocy. Z badań wynika również, że 34 proc. respondentów wciąż mieszka ze swoimi dziećmi w jednym gospodarstwie domowym, a 8 proc. z wnukami.

Na pomoc rodziców lub dziadków najczęściej mogą liczyć mieszkańcy wschodnich krańców Polski. W woj. podkarpackim bliskich wspomaga aż 72 proc. ankietowanych, a w lubelskim i podlaskim 61 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA