REKLAMA

Młodzi w apelu do rządzących: Nie odbierajcie nam szans na życie w normalnym kraju

  • Autor: PAP/JS
  • 21 lipca 2017 16:20
Młodzi w apelu do rządzących: Nie odbierajcie nam szans na życie w normalnym kraju Młodzi zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy, by zawetował trzy ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości. (fot. pixabay.com)

Przedstawiciele organizacji młodzieżowych i studenckich skierowali apel do polityków i rządzących, by ci "nie odbierali im szans na życie w normalnym kraju". Oświadczyli, że chcą żyć w kraju, w którym szanowana jest konstytucja, respektowane prawa obywateli i podzielane wartości UE.

Pod apelem podpisali się m.in. przedstawiciele młodzieżówek Nowoczesnej, PSL, SLD, Młodego KOD-u, stowarzyszenia Inicjatywa Polska, partii Zieloni, a także przedstawiciele Senatu UW i kół studenckich SGH.

"My, młodzi, pokolenie ludzi urodzonych w wolnej Polsce, chcemy żyć w kraju, w którym szanowana jest konstytucja, w kraju, w którym respektowane są prawa Obywateli, w kraju, który podziela wartości Unii Europejskiej" - głosi apel.

Sygnatariusze listu podkreślają, że chcą uczyć się, dorastać, pracować i kochać w "normalnej Polsce" i mieć takie same szanse, jak ich rówieśnicy w Europie. Autorzy listu nie zgadzają się też na "zmierzające do upolitycznienia szkół, sądów, trybunałów i mediów publicznych działania obecnego rządu".

"Apelujemy do rządzących: nie odbierajcie nam szans na życie w normalnym kraju" - głosi apel.

Przewodniczący Forum Młodych Nowoczesnych Adam Kądziela poinformował na konferencji prasowej przed Sejmem, że powołamy został Demokratyczny Front Młodych. Porozumienie spotka się w sobotę rano, by zaplanować działania na najbliższy czas.

Emil Sawicki z Forum Młodych Ludowców dziękował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, dzięki któremu - jak mówił - młodzi ludzie "ramię w ramię stoją i chcą wspólnie działać".

Młodzi zaapelowali też do prezydenta Andrzeja Dudy, by zawetował trzy ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Czeslaw 2017-07-22 22:26:58
    Jesteście przyszłością Polski i jakiego chcecie kraju? Odpowiadają Wam złodzieje,sprzedawczyki biegające do UE z prośba o kary na kraj w którym żyjecie zdobywacie wykształcenie ,politycy którzy wyprzedali majątek narodowy i tak kradli , ze brakowało w budrzecie państwa na wszystko. Podwyższyli wiek emerytalny, zabrali pieniądze z OFE i nie wiadomo gdzie one sie podziały. Takiej chcecie Polski,to gdzie tu jest konstytucja i prawa człowieka. Określacie sie dokładnie czego bronicie i czego chcecie. Wycieracie wszyscy buzie o obronie konstytucji i praw człowieka . Wy nie bronicie niczego, bo nic nie zostało zabrane,bronicie złodziei z reprywatyzacji,podatku WAT,amber gola i skorumpowanych sadow( jednym z przykładów prezes sądu okręgowego w Krakowie).Mozna mnożyć przykłady, ale Wy o tym bardzo dobrze wiecie i dlatego nie rozumiem Waszej inicjatywy.
  • Arkadiusz38 2017-07-21 17:06:21
    Cyt.: "Pod apelem podpisali się m.in. przedstawiciele młodzieżówek Nowoczesnej, PSL, SLD, Młodego KOD-u, stowarzyszenia Inicjatywa Polska, partii Zieloni, a także przedstawiciele Senatu UW i kół studenckich SGH."... Czyli wszelkie młode lewactwo... A najnowszy sondaż IBRIS dotyczący poparcia partii w grupie wiekowej 18-24 mówi zupełnie coś innego... Młodzi popierają głównie PiS i Kukiza...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA