REKLAMA

MON broni dokonań Antoniego Macierewicza. Atakowała ministra PO

 • Autor: GP
 • 06 grudnia 2016 10:19
MON broni dokonań Antoniego Macierewicza. Atakowała ministra PO MON: Poprawiła się sytuacja osób zatrudnionych w resorcie obrony. (fot.:youtube.com)

• Wobec ataku gabinetu cieni PO na ministra obrony, Ministerstwo (MON) zdecydowało się odpowiedzieć.
• MON w swoim komunikacie podkreśla dokonania swojego szefa, zwracając uwagę na szczyt NATO w Polsce, podwyżki dla pracowników resortu, ale i zmiany kadrowe w armii.

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zdecydowało się odpowiedzieć na płynącą z gabinetu cieni PO krytykę pod adresem Antoniego Macierewicza, szefa resortu obrony. Posłowie PO w Sejmie w poniedziałek (5 grudnia) referowali jak bardzo, w ich ocenie, szkodzą MON działania omawianego polityka.

Posłowie PO wyliczali zaniechania Macierewicza: sprawę Caracali, czy niejasności wokół osoby byłego doradcy Macierewicza - Bartłomieja Misiewicza.

- Antoni Macierewicz, to osoba, która przez ćwierć wieku wolnej Polski dowiodła, że czego się nie dotknie, to zepsuje - przekonywał były szef MON, Tomasz Siemoniak.

MON w komunikacie prasowym podkreśla, że opozycja dezinformuje opinię publiczną. - Antoni Macierewicz dokonał wielu zmian skutkujących zarówno poprawą sytuacji polskich żołnierzy, jak też przekładających się na wzrost bezpieczeństwa państwa - można było przeczytać w notatce autorstwa urzędników MON.

Czytaj: Macierewicz: Polska węglem stoi i to się nie zmieni

Resort wylicza następnie, że Antoni Macierewicz i kierownictwo MON udało się: przeprowadzić szczyt państw NATO w Warszawie, utworzyć Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), przeprowadzić w Polsce manewry „Anakonda”, czy też znieść limity dotychczasowego ograniczenia czasowego (do 12 lat) służby szeregowych zawodowych.

- Poprawiła się sytuacja osób zatrudnionych w resorcie obrony - dalej wyliczają urzędnicy Macierewicza, zwracając uwagę na podwyżki dla żołnierzy i dla pracowników wojska, których uposażenia były zamrożone od 8 lat.

MON dalej podkreśla, że mianowano 21 nowych generałów, a większość zasadniczych jednostek wojskowych otrzymało nowych dowódców.

Antoni Macierewicz jest szefem MON od roku, gdy po zmianie władzy rząd Beaty Szydło rozpoczął urzędowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Gratulacje 2016-12-07 14:47:48
  Do delux: Pełna zgoda, Maciarewicz zrobił dużo dla wojska teraz i wcześniej: - Ujawnił listę własnych agentów. - Anulował przetarg na śmigłowce. - Pozwolił aby żołnierze salutowali chłopaczkowi z apteki z miernym wykształceniem i zerową wiedzą wojskową. - Przejął centrum operacyjne NATO o co nasi sąsiedzi byli wściekli. - Robił obciach kłamstwami z mównicy sejmowej. - Zaostrzał bez żadnego powodu sytuację z innymi krajami. - Konferował z lobbystami koncernów zagranicznych (w czyim interesie?). Gratulujemy Panu Ministrowi a ja osobiście powierzam mu Ministerstwo Głupich Kroków.
 • delux 2016-12-06 21:04:40
  Brawo Panie Ministrze Maciarewicz ,pieski z PO warczą i gryzą po kostkach,bo tyle tylko mogą,powinno się im pozakładać kagance,Proszę robić swoje,przez ten rok Zrobił Pan więcej dla wojska niż ta złodziejska banda z PO/PSL przez 8 lat..........
 • Pochwała 2016-12-06 10:47:21
  Tak Antoni, tak, była sztuczna mgła, był trotyl. Tak, samolot wybucha atak samo jak parówka albo puszka po piwie. Tak, wszyscy politycy PO byli agentami Stasi. Nie przejmuj się że wydałeś własnych agentów, zasługiwali na to bo byli mianowani nie przez ciebie. Helikoptery nie są potrzebne naszej armii, wystarczy kilka dronów. Tak, jesteśmy militarną potęgą, w żadnej innej armii nie ma tylu generałów. Tak, żołnierze cię kochają a to spojrzenie które na ciebie kierują wyraża zachwyt i pochwałę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA