REKLAMA

MON: Jest społeczne poparcie dla rozbudowy armii

  • Autor: PAP/KDS
  • 14 sierpnia 2017 09:24
MON: Jest społeczne poparcie dla rozbudowy armii 66,7 proc. badanych popiera zwiększenie liczebności polskiej armii - czytamy w komunikacie MON (fot.mon.gov.pl)

CBOS zapytał Polaków o opinię na temat obronności kraju. Okazuje się, że niemal 75 proc. ankietowanych chce większych wydatków na obronę kraju, a ponad 87 proc. uważa, że armia wymaga unowocześnienia.

Badanie przeprowadzone zostało w lipcu i pierwszych dniach sierpnia na grupie 1000 osób. O wynikach ankiety poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Z sondażu wynika, że za zwiększeniem wydatków na obronę Polski opowiada się niemal 75 proc. respondentów. Z kolei ponad 87 proc. uważa, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia.

- 66,7 proc. badanych popiera zwiększenie liczebności polskiej armii - czytamy w komunikacie MON.

Według MON wyniki badania potwierdzają, że obywatele popierają priorytetowe działania podejmowane przez resort obrony narodowej, których celem jest zwiększenie liczebności wojska i jego modernizacja techniczna.

Respondenci - jak wynika z badań - popierają też współpracę Polski z sojusznikami oraz są przychylni rozmieszczeniu wojsk amerykańskich w Polsce.

- Prawie 86 proc. pytanych Polaków opowiada się za współpracą Wojska Polskiego z państwami NATO, a niemal 80 proc. Polaków wyraża poparcie dla współpracy z armią Stanów Zjednoczonych - podkreślają w MON. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Suweren przemówił !!! 2017-08-14 12:35:12
    Poza Ministrantem Sprawiedliwości jak widać na czołowych stanowiskach w MON również Mamy psychopatów , skończonych idiotów , Naród jest Suwerenem w przedmiocie zgody dotychczasowych złożeń wobec rozbudowy wojsk obronny terytorialnej, nie jesteśmy Białorusią iż będziecie wciskać społeczeństwu kit w istotnych sprawach z czym się wiążą olbrzymie środki publiczne oczywiście z Naszej krwawicy podatków,żądamy Referendum, również w przedmiocie rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA