REKLAMA

MON: Klasy mundurowe w każdym powiecie od 2019 roku

  • Autor: PAP/AT
  • 24 listopada 2017 09:49
MON: Klasy mundurowe w każdym powiecie od 2019 roku W każdym powiecie będą działać szkoły mundurowe (fot.mon.gov.pl/plut. Dominik Skibicki)

Celem Ministerstwa Obrony jest, by od września 2019 roku, w każdym powiecie w Polsce działała szkoła średnia prowadząca certyfikowaną klasę mundurową - powiedział wiceminister MON Michał Dworczyk

W piątek (24 listopada) szef MON Antoni Macierewicz i jego zastępca Michał Dworczyk spotkali się z dyrektorami oraz gronem pedagogicznym szkół ponadgimnazjalnych, gdzie, w ramach programu pilotażowego, prowadzone są certyfikowane wojskowe klasy mundurowe.

"To jest wielkie zadanie. Szkoły mundurowe pełnią w ogóle w całym systemie wychowawczym w Polsce, ale też w wojskowych systemie wychowawczym podstawową, fundamentalną rolę" - mówił po spotkaniu minister obrony narodowej Antonii Macierewicz.

Poinformował, że obecnie działa 57 klas mundurowych, wybranych do programu pilotażowego z grona kilkuset w całej Polsce.

Szef MON wyraził też nadzieję, że rozpoczęty program pilotażowy przyniesie dobre rezultaty. Jak mówił, obok "szkolenia techniczno-fizycznego", będzie on obejmował również historię wojskowości, a także "kształtował młodego człowieka w sensie psychologicznym, w sensie systemu wartości".

Czytaj też: Klasy mundurowe z nowym programem nauczania

Podkreślił, że wojsko zawsze było miejscem kształtowania patriotyzmu.

Wiceszef MON Michał Dworczyk przekazał, że celem resortu obrony jest, by od września 2019 roku, w każdym powiecie w Polsce działała szkoła średnia prowadząca certyfikowaną klasę mundurową. "Certyfikowaną, czyli opierającą się na ujednoliconym programie szkoleniowym i wychowawczym" - objaśnił.

Dodał, że obecnie, w ramach pilotażu, trwają proce nad stworzeniem tego programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA