REKLAMA

MON: Polscy naukowcy wrócą do kraju

  • Autor: PAP/JS
  • 27 kwietnia 2016 09:31
MON: Polscy naukowcy wrócą do kraju Planowany budżet przeznaczony na realizację programu Kościuszko wynosi 10 mln zł, a czas jego trwania nie powinien przekraczać 36 miesięcy (mon.gov.pl)

• Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej prof. dr hab. Wojciech Fałkowski zatwierdził program Kościuszko.
• Celem programu jest wsparcie powrotu do kraju polskich naukowców, którzy po ukończeniu doktoratu i opuszczeniu kraju podjęli pracę na zagranicznych uczelniach.

Jak twierdzi MON, program, poprzez umożliwienie powrotu z emigracji polskiej kadry naukowej, podniesie prestiż wojskowych uczelni i instytutów badawczych oraz szpitali klinicznych, co w przyszłości przełoży się na rozwój technologiczny polskich sił zbrojnych.

Program adresowany jest do polskich naukowców za granicą i jednostek naukowych nadzorowanych przez MON.

Naukowcy, którzy pozytywnie przejdą procedurę konkursową, podejmą zatrudnienie w wojskowych uczelniach, instytutach badawczych bądź wojskowych szpitalach klinicznych, gdzie będą prowadzili prace mające na celu tworzenie technologii i rozwiązań podwójnego zastosowania o najwyższym światowym poziomie.

W ramach programu będą finansowane projekty badawcze, których finalne efekty wpisują się w "Priorytetowe Kierunki Badań Naukowych w resorcie obrony narodowej w latach 2013-2022".

Planowany budżet przeznaczony na realizację programu Kościuszko wynosi 10 mln zł, a czas jego trwania nie powinien przekraczać 36 miesięcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA