REKLAMA

MON pracuje nad zmianami dla żołnierzy

  • Autor: PAP/AT
  • 22 czerwca 2017 06:25
MON pracuje nad zmianami dla żołnierzy Resort obrony narodowej pracuje nad nowelizacją ustawy o żołnierzach (fot.fotolia)

Ministerstwo Obrony Narodowej pracuje nad nowelizacją ustawy o żołnierzach, którzy w przeszłości uczestniczyli w misjach zagranicznych. , którzy w przeszłości uczestniczyli w misjach zagranicznych.

MON zebrał opinie od stowarzyszeń skupiających byłych wojskowych i przygotowuje zmiany w ustawie o weteranach - informuje "Rzeczpospolita".

Resort obrony narodowej pracuje nad nowelizacją ustawy o żołnierzach, którzy w przeszłości uczestniczyli w misjach zagranicznych. Na razie nie wiadomo jednak, jaki będzie kształt noweli oraz kiedy projekt trafi do parlamentu.

Jak podaje "Rzeczpospolita", projekt obecnie znajduje się w uzgodnieniach wewnątrzresortowych i niebawem ma trafić do konsultacji społecznych ale jest mało prawdopodobne, aby do końca miesiąca został skierowany na posiedzenie rządu.

Przez misje zagraniczne od 1953 r. przewinęło się 112 tys. żołnierzy. Tylko w Afganistanie służyło 28 tys. W Afganistanie zginęło 43 żołnierzy i dwóch cywilów, a rannych zostało 361 wojskowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA