REKLAMA

Morawiecki: Ok. 30 mld zł w kierunku osób słabiej uposażonych i rodzin

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 16:56
Morawiecki: Ok. 30 mld zł w kierunku osób słabiej uposażonych i rodzin Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Nasze ustawy społeczne przesuną ok. 30 mld zł w kierunku osób słabiej uposażonych, w kierunku rodzin - podał wicepremier Mateusz Morawiecki podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.
Podkreślił jednocześnie potrzebę zapewnienia "spójności budżetu".

- Wszystkie nasze ustawy społeczne, które wykonujemy zgodnie z naszymi obietnicami (...), przesuną ok. 30 mld zł w kierunku osób słabiej uposażonych, w kierunku rodzin - powiedział w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Wśród tych ustaw wymienił m.in. program 500 plus, ustawy senioralne i projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego.

Czytaj też: Morawiecki: Mamy mapę drogową wszystkich ustaw, które trafią do Sejmu

Jak podkreślił, "na to wszystko musimy zarobić". - I na to wszystko musimy pozyskać środki z podatków. I to jest ta część gospodarcza, żeby zapewnić spójność budżetu, żeby nie doprowadzić do niepotrzebnych napięć w budżecie. Jednocześnie zabezpieczyć te 30 dodatkowych mld zł, które przekazaliśmy polskim rodzinom, polskim seniorom, przywracając de facto im godność - powiedział Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA