REKLAMA

MRPiPS: Bezrobocie w Polsce najniższe od lat

  • Autor: PAP/AT
  • 09 maja 2017 11:52
MRPiPS: Bezrobocie w Polsce najniższe od lat Zmniejszenie liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich województwach (fot.morguefile.com)

Na koniec kwietnia 2017 r. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 7,7 proc. - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

• Stopa bezrobocia na koniec kwietnia wyniosła 7,7 proc..

• To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,7 proc. mniej niż rok temu.

• Jak podkreśliło MRPiPS, tak niskiego wskaźniku bezrobocia nie zanotowano od 26 lat.

W stosunku do marca natężenie bezrobocia zmniejszyło się we wszystkich województwach (spadek wynosi od 0,2 do 0,8 punktu procentowego). Stopa bezrobocia najbardziej zmalała w województwie warmińsko-mazurskim.

Resort podkreślił, że odnotowana w kwietniu stopa bezrobocia nie była tak niska od początku lat 90. Najbardziej zbliżony do aktualnego wskaźnik bezrobocia odnotowano w kwietniu 1991 r. Wtedy wyniósł on 7,3 proc.

Czytaj też: Rafalska: Spadła liczba bezrobotnych. Taka sytuacja nie zdarzyła się od 2008 r.

Spadła również liczba bezrobotnych. W kwietniu zarejestrowanych w urzędach pracy było 1 mln 252,3 tys. osób - o 71,9 tys. (5,4 proc.) mniej niż w marcu br. i aż o 269,5 tys. (17,7 proc.) mniej niż rok temu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA