REKLAMA

MRPiPS chce unowocześnić system wsparcia dla osób z niepełnosprawnością

  • Autor: PAP/JS
  • 21 czerwca 2016 10:55
MRPiPS chce unowocześnić system wsparcia dla osób z niepełnosprawnością MRPiPS rozpoczęło konsultacje społeczne ws. zmian w systemie wsparcia dla osób z niepełnosprawnością (fot. flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

• MRPiPS rozpoczęło konsultacje społeczne ws. zmian w systemie wsparcia dla osób z niepełnosprawnością.
• Za pomocą formularza umieszczonego na stronach PFRON osoby te będą mogły same określić, jak powinno się zmienić prawo, by było dostosowane do ich potrzeb.

Konsultacje mają pozwolić na przebudowę i unowocześnienie systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Resort przypomina, że istnieje on już 25 lat (w maju 1991 r. uchwalono ustawę o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, która powołała do życia PFRON).

Według szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej przez ten czas wiele się zmieniło w sytuacji osób z niepełnosprawnością - zarówno na rynku pracy, jaki w społecznym postrzeganiu tej grupy. "Mamy świadomość długoletnich zaniedbań, ale zauważamy też zmiany" - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami.

Zobacz też: Andrzej Duda uczci 25 lat demokratycznego prawa wyborczego w Polsce

Wiceminister, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz dodał, że konsultacje mają charakter społeczny w myśl zasady "nic o nas bez nas". Wyjaśnił, że dzięki formularzowi zamieszczonemu na stronie PFRON osoby z niepełnosprawnościami będą mogły same określić, jak Sejm powinien zmienić prawo, by było odpowiednio dostosowane do ich potrzeb.

Konsultacje społeczne mają potrwać do 15 września.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA