REKLAMA

MRPiPS publikuje informacje o swoich wydatkach z kart płatniczych

  • Autor: GP
  • 06 marca 2018 14:58
MRPiPS publikuje informacje o swoich wydatkach z kart płatniczych Urzędnicy administracji starają się złagodzić złe wrażenie po publikacjach związanych z wydatkami MON (fot.MRPiPS/twitter.com)

Resort Rodziny ujawnił wyliczenia obrazujące wykorzystanie kart płatniczych, którymi dysponuje Ministerstwo. - Osoby zajmujące stanowisko ministra, sekretarza stanu, podsekretarza stanu oraz dyrektorzy departamentów i biur nie mają do dyspozycji służbowych kart płatniczych - akcentuje resort w publikowanej we wtorek notce.

Po nieprzyjemnościach, jakie dotknęły rząd po publikacji wydatków Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) inne resorty zaczynają walczyć o swój wizerunek. We wtorek (6 marca) resort Elżbiety Rafalskiej w notce prasowej zdecydował się ujawnić swoje wydatki z tzw. służbowych kart kredytowych.

Na stronie ministerstwa można było przeczytać:

- 19,8 tys. złotych - tyle wynosi bilans wydatków poniesionych przez MRPiPS w 2017 roku za pomocą kart płatniczych. To o ponad 57,8 tys. mniej niż w 2015 roku i jednocześnie o przeszło 37,9 tys. mniej niż w 2014 roku. Co ważne, kart płatniczych nie używają członkowie kierownictwa ministerstwa.

Resort zaznacza, że MRPiPS dysponuje 2 służbowymi kartami płatniczymi Visa Business Officium, za pomocą których pracownicy komórki organizacyjnej odpowiadającej za współpracę międzynarodową dokonują wydatków związanych z zagranicznymi podróżami służbowymi pracowników resortu. - W ciągu dwóch ostatnich lat wydatki te wyraźnie się zmniejszyły - dodają na stronie ministerstwa urzędnicy.

- W 2014 roku wyniosły 57 758,81 zł. Rok później było to 77 656,28 zł, co oznacza wzrost o 134,45 proc. w stosunku do roku 2014. W 2016 roku za pomocą kart płatniczych wydano 39 052,27 zł, co stanowi 50,29 proc. kwoty wydatków roku poprzedniego, natomiast w 2017 roku wydano już tylko 19 832,47 zł, tj. 50 78 proc. kwoty z roku 2016 i 25,54 proc. wydatków roku 2015.

Za najważniejsze resort uważa, że "osoby zajmujące stanowisko ministra, sekretarza stanu, podsekretarza stanu oraz dyrektorzy departamentów i biur w MRPiPS nie posiadają do dyspozycji służbowych kart płatniczych". Co jest polityką odmienną od ujawnionej niedawno w MON.

 - Warto podkreślić, że ministerstwo nie wykorzystuje kart płatniczych w przypadku innych wydatków, związanych np. z zakupem biletów u przewoźników czy zakupem materiałów i wyposażenia biurowego niezbędnego do zapewnienia funkcjonowania urzędu - dodają jeszcze urzędnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA