REKLAMA

MRPiPS zaakceptowało pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 11:44
MRPiPS zaakceptowało pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi MRPiPS rozstrzygnęło konkurs na wsparcie programów pomagających walczyć z zaburzeniami psychicznymi. (fot.:pixabay.com)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekaże pieniądze na walkę z trudnościami psychicznymi Polaków.

W poniedziałek (13 czerwca) zapadły decyzje w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej o przyznaniu pomocy podmiotom, które wystartowały w konkursie ministerstwa „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. Mowa o edycji przedsięwzięcia z roku 2016.

Decyzję ostateczną podejmowała Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w ministerstwie.

Głównymi inicjatywami, które otrzymały finansowe wparcie są programy aktywizacji osób z  zaburzeniami psychicznymi. Celem takich działań jest budowanie między nimi, a społeczeństwem relacji, które wspomagają walkę z problemami.

Czytaj: Wiceminister zdrowia uratował współpasażera lotu samolotem

Wśród podmiotów, których oferty zostały ocenione pozytywnie, znalazło się: 34 jednostki samorządu terytorialnego, 17 stowarzyszeń, 4 fundacje oraz 4 kościelne osoby prawne.

Między innymi: powiat aleksandrowski, gmina barcin, gmina-miasto Rzeszów, Stowarzyszenie Dzieci "Niepełnosprawny" Uśmiech, województwo opolskie, Stowarzyszenie "Feniks", Caritas Diecezji Sandomierskiej, Miasto Olsztyn.

Wsparcie ministerstwa oscyluje w granicach od 30 tysięcy zł do 95 tysięcy złotych. Podmioty, które zakwalifikowały się do pomocy finansowej muszą teraz porozumieć się z ministerstwem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA