REKLAMA

MRPiPS: Zakaz handlu w niedzielę także dla magazynierów

  • Property News
  • Autor: PropertyNews.pl/AT
  • 20 marca 2018 07:06
MRPiPS: Zakaz handlu w niedzielę także dla magazynierów Według ministerstwa pracy placówkami handlowymi są nie tylko te obiekty, gdzie łącznie są prowadzone handel i czynności związane z handlem. (fot.shutterstock)

Zakaz handlu w niedzielę dotyczy także centrów magazynowych i dystrybucyjnych - wynika ze stanowiska Ministerstwa Pracy i Państwowej Inspekcji Pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy podpiera się interpretacją zawartą we wspólnym stanowisku z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dotyczącym ustawy o zakazie handlu. W jednym z punktów przedstawiono wyjaśnienie, jak należy odczytywać definicję placówki handlowej. W art. 3 pkt 1 ustawy „placówkę handlową” zdefiniowano jako „obiekt, w którym jest prowadzony handel oraz są wykonywane czynności związane z handlem".

Czytaj też: Zakaz handlu. Oto jakie zmiany wprowadziły znane sieci

Według ministerstwa placówkami handlowymi są nie tylko te obiekty, gdzie łącznie są prowadzone handel i czynności związane z handlem. Handel i czynności bezpośrednio związane z handlem mogą być wykonywane przez tego samego przedsiębiorcę w różnych miejscach i w takim przypadku oba miejsca powinny być zamknięte. O sprawie w swoim komunikacie napisała Państwowa Izba Handlu.

Co to oznacza dla branży?

– Ta interpretacja świadczy jedynie o dominacji ideologii nad rozsądkiem. Rynek magazynowy w Polsce rozwija się obecnie najszybciej w historii. Z naszych danych wynika, że Polska jest na trzeciej pozycji w Europie pod względem liczby wynajmowanych hal. Wyprzedzają nas jedynie Holandia i największy europejski rynek, czyli Niemcy – mówi Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.

Co dziesiąty metr kwadratowy powierzchni magazynowej w Europie był wynajmowany właśnie w naszym kraju. Cały czas prowadzimy rozmowy z największymi światowymi gigantami, którzy chcą sprowadzić inwestycje do Polski. Takie zapisy w prawie mogą zdecydowanie negatywnie wpłynąć na podejmowane przez nich decyzje – dodaje Tomasz Olszewski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA