REKLAMA

MRPiPS zakończyło kampanię. O emeryturze opowiedzą doradcy ZUS

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (GP)/AT
  • 07 czerwca 2017 08:20
MRPiPS zakończyło kampanię. O emeryturze opowiedzą doradcy ZUS Informacje o emeryturach będzie przekazywał ZUS i jego doradcy emerytalni (fot.MRPiPS/mpips.gov.pl)

Ministerstw Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zakończyło kampanię informacyjną o obniżeniu wieku emerytalnego. Teraz informacje o emeryturach będzie przekazywał ZUS i jego doradcy emerytalni.

• Elżbieta Rafalska podsumowała, że akcja objęła swoim zasięgiem całą Polskę. Zaangażowane w nią były też inne podmioty, w tym związki zawodowe.

• Decyzję o obniżeniu wieku emerytalnego popiera większość Polaków.

W ramach działań administracji rządowej po obniżeniu wieku emerytalnego urzędnicy i kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odwiedzali regiony Polski uzasadniając decyzję rządu o powrocie do wieku emerytalnego sprzed jego podniesienia za rządów PO-PSL.

Akcja ta nazywała się „Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego" i zakończyła się 5 czerwca podsumowaniem w Warszawie osiągniętego efektu.

Czytaj też: Doradcy udzielą informacji o emeryturze

Celem przewodnim kampanii było uświadomienie obywateli, że wiek emerytalny w nowych przepisach nie jest de facto odgórnie nakazany, a stanowi opcję dla pracujących Polaków.

- Kampania, którą prowadziliśmy w całej Polsce, od Rzeszowa po Szczecin, cieszyła się dużym zainteresowaniem - podsumowała intensywne spotkania minister Elżbieta Rafalska. - Chcemy wyposażyć w niezbędną wiedzę te osoby, które wkrótce będą decydować o przejściu na emeryturę. Przypominaliśmy, że jest to ich prawo, a nie obowiązek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA