REKLAMA

MS: Jest porozumienie z Pocztą Polską w sprawie pracy dla skazanych

  • Autor: PAP/EM
  • 24 stycznia 2017 13:06
MS: Jest porozumienie z Pocztą Polską w sprawie pracy dla skazanych Do pracy w sortowniach mają być kierowane osoby, które spełniają kryteria zatrudnienia poza zakładem karnym (fot. pixabay)

• Sortowanie cięższych przesyłek oraz załadunek i rozładunek kursów pocztowych – takie zadania czekają na skazanych, którzy zostaną skierowani do pracy na Poczcie Polskiej.
• Ma to umożliwić podpisane we wtorek (24 stycznia) porozumienie.

Jego sygnatariuszami są Centralny Zarząd Służby Więziennej i Poczta Polska. Docelowo do pracy w sortowniach trafić może na terenie kraju 500 skazanych.

Było to możliwe - jak przekazano na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie - dzięki pozytywnym wynikom pilotażu zrealizowanego w grudniu i styczniu we wrocławskiej sortowni Poczty Polskiej. 36 skazanych pracowało tam w związku ze świątecznym szczytem wysyłkowym.

Inicjatywa wpisuje się w opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości rządowy program pracy dla więźniów, którego celem jest zmniejszenie kosztów systemu penitencjarnego i stworzenie skazanym szansy na skuteczną resocjalizację.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówił we wtorek, że dzięki programowi pracy dla więźniów wskaźnik powszechności zatrudnienia wzrósł z 35 proc. w styczniu 2016 do 45 proc. w grudniu ub.r.

Bezpieczeństwo przesyłek i osób - jak podkreślił dyrektor Służy Więziennej gen. Jacek Kitliński - zostanie zachowane. Do pracy w sortowniach mają być kierowane osoby, które spełniają kryteria zatrudnienia poza zakładem karnym; odbywają karę za niegroźne przestępstwa; korzystają z systemu przepustkowego; mają pozytywną ocenę postępów w procesie resocjalizacji, a okres pozostający im do odbycia kary jest stosunkowo niedługi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA