REKLAMA

MSiT: Będą wyższe nagrody dla wybitnych sportowców

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lipca 2016 14:55
MSiT: Będą wyższe nagrody dla wybitnych sportowców W przypadku korzystnej sytuacji budżetowej w 2016 roku Minister Witold Bańka przewiduje zwiększenie wysokości nagród do maksymalnych kwot przewidzianych w ustawie. (fot. msport.gov.pl)

Minister Sportu i Turystyki wypłaci medalistom Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro nagrody dwukrotnie wyższe od tych, jakie otrzymali medaliści Igrzysk 2012 roku w Londynie.

Sejm RP uchwalił ustawę o zmianie ustawy o sporcie. Zmiana dotyczy przepisów art. 34 ust. 3 ww. ustawy i odnosi się do podwyższenia maksymalnej wysokości nagród pieniężnych przyznawanych przez Ministra Sportu i Turystyki za wybitne osiągnięcia sportowe. Poparcie dla proponowanej zmiany wyraziły wszystkie kluby i koła poselskie, a w głosowaniu za przyjęciem ustawy jednogłośnie opowiedziało się 443 posłów spośród 443 głosujących.

Określony w dotychczas obowiązujących przepisach mnożnik kwoty bazowej (2 300 zł) stanowiący podstawę ustalenia wysokości nagrody wynosił 14. Oznaczało to, że w przypadku zdobycia złotego medalu IO maksymalna nagroda mogła wynosić 32 200 zł. Zgodnie z przyjętą nowelizacją mnożnik kwoty bazowej wzrośnie do 35. Oznacza to, że maksymalna wysokość nagrody pieniężnej przyznanej przez Ministra Sportu i Turystyki może wzrosnąć do 80 500 zł za zdobycie złotego medalu.

Czytaj też: PO zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nową ustawę o TK

Minister może przyznawać nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe ze środków budżetu państwa z części, której jest dysponentem. Biorąc pod uwagę aktualne możliwości budżetu MSiT Minister Witold Bańka podjął decyzję o ustaleniu wysokości nagród dla medalistów Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro na poziomie:

- złoty medal - 64 400 złotych,

- srebrny medal - 46 000 złotych,

- brązowy medal - 36 800 złotych.

W przypadku korzystnej sytuacji budżetowej w 2016 roku Minister Witold Bańka przewiduje zwiększenie wysokości nagród do maksymalnych kwot przewidzianych w ustawie. Ustawa o zmianie ustawy o sporcie będzie teraz przedmiotem prac Senatu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA