REKLAMA

MSW Francji: 84 zabitych w ataku w Nicei; wśród ofiar są dzieci

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lipca 2016 09:07
MSW Francji: 84 zabitych w ataku w Nicei; wśród ofiar są dzieci Na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 jest w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci (fot. Piotr Drabik, flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

• Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych potwierdziło rano, że w ataku podczas obchodów Dnia Bastylii w Nicei na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 jest w stanie krytycznym.
• Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci.

Francuska policja podała, że 31-letni zamachowiec był jej znany w związku z pospolitymi przestępstwami, takimi jak kradzieże i stosowanie przemocy. Jednak nie było go wśród osób, którymi interesował się francuski wywiad.

Francuskie MSZ po zamachu uruchomiło numer informacyjny +33 (0) 4 93 72 22 22 oraz pomocowy telefon komórkowy dla rodzin ofiar : +33 (0) 1 43 17 56 46.(PAP)

Dyrektor biura prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Rafał Sobczak mówił, że francuskie władze nie podały jeszcze informacji o tożsamości i narodowości ofiar ataku w Nicei.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA