REKLAMA

MSWiA: 260 tys. zł dla organizacji pozarządowych. Powód? Bezpieczeństwo

  • Autor: PAP/GP
  • 16 stycznia 2017 14:41
MSWiA: 260 tys. zł dla organizacji pozarządowych. Powód? Bezpieczeństwo 60 tys. zł przeznaczono dla organizacji pozarządowej, która podejmie się kampanii zapobiegania wypadkom drogowym. (fot.:pexels.com/domena publiczna)

Przeciwdziałanie nienawiści w internecie, poszukiwanie zaginionych, poprawa bezpieczeństwa na drogach – to zadania, na których wypełnianie przez organizacje pozarządowe MSWiA przeznaczyło 260 tys. zł – poinformował w poniedziałek (16 stycznia) resort spraw wewnętrznych.

Jak podał wydział prasowy MSWiA, kwota jest przeznaczona dla organizacji, które zostaną wyłonione w konkursach na realizację czterech zadań.

Ochrona dzieci i młodzieży przed przemocą, hejtem w internecie oraz uzależnieniami ma polegać m. in. na udzielaniu pomocy ofiarom nienawiści w sieci, profilaktyce uzależnień, przeciwdziałaniu agresji w internecie i patologiom wśród dzieci i młodzieży. Na to zadanie resort przeznaczył 60 tys. zł.

Dotacja na działania związane z poszukiwaniem zaginionych oraz wsparciem ich rodzinom wyniesie 90 tys. zł. Warunki to uruchomienie ogólnopolskiego, bezpłatnego telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci. Organizacja wypełniająca to zadanie ma też prowadzić działania informacyjne, organizować szkolenia i rozwijać współpracę międzynarodową w poszukiwaniach zaginionych.

Kolejne zadanie to organizacja kampanii społecznej "Twoje bezpieczne przejście". Obejmuje ono ogólnopolską kampanię społeczną na temat zagrożeń na przejściach dla pieszych, kształtowanie właściwych postaw i promowanie bezpiecznego zachowania na przejściach. Organizacja, której resort powierzy to zadanie, otrzyma 50 tys. zł.

60 tys. zł przeznaczono dla organizacji pozarządowej, która podejmie się kampanii zapobiegania wypadkom drogowym. Ma ona obejmować akcje i kampanie społeczne dotyczących skutków niebezpiecznych zachowani na drodze. Kolejny cel to budowanie świadomości i zachęta do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Organizacje pozarządowe ubiegające się o dotację mogą składać oferty do 6 lutego 2017 r.

Konkursy na realizację podobnych zadań MSWiA organizuje, co roku. W ub. r. cztery zadania, których wartość również wyniosła 260 tys. zł, zrealizowały Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Stowarzyszenie Ruch Wspierania Inicjatyw Społecznych U'RWIS, Fundacja Itaka i Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA