REKLAMA

MSWiA: Grzegorz Schetyna wprowadza w błąd w sprawie pomocy po nawałnicach

  • Autor: JS
  • 08 września 2017 20:14
MSWiA: Grzegorz Schetyna wprowadza w błąd w sprawie pomocy po nawałnicach Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaapelował do rządu, by wystąpił o wsparcie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na usuwanie skutków nawałnicy. (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/Platforma_org)

Odnosząc się do zarzutów przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, że rząd nie występuje o środki unijne po nawałnicach, informujemy, iż złożenie wniosku o wsparcie z Funduszu Solidarności jest możliwe dopiero po pełnym oszacowaniu strat w rolnictwie i lasach oraz po przekroczeniu określonego przez prawo unijne progu poniesionych szkód - poinformowało MSWiA.

"Przewodniczący Schetyna, jako były szef MSWiA powinien o tym wiedzieć. Warunki występowania o te środki powinni znać także europarlamentarzyści PO. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku udziela rzeczywistej pomocy poszkodowanym, a nie wykorzystuje ich nieszczęścia do uprawiania propagandy. Jeśli tylko spełnione będą warunki ubiegania się o wsparcie z Funduszu Solidarności, rząd z pewnością o nie wystąpi przed upływem obowiązującego terminu 12 tygodni" - czytamy.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaapelował do rządu, by wystąpił o wsparcie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na usuwanie skutków nawałnicy. Ocenił, że "aktywna rola polskiego rządu" jest konieczna, by skutecznie pomóc poszkodowanym.

Europarlamentarzysta z komisji budżetowej Ivan Stefanec (Słowacja) przypomniał, że w jego kraju w 2004 r. w Tatrach miała miejsce podobna nawałnica i wówczas Słowacja dostała wsparcie z Funduszu Solidarności. "Sytuacja w Polsce jest znacznie gorsza, niż ta u nas. Jestem pewien, że spełniacie wszelki warunki, aby otrzymać środki z Funduszu Solidarności" - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA