REKLAMA

MSWiA i samorządy pomagają Polakom z Mariupola

  • Autor: PulsHR.pl
  • 15 lutego 2016 09:24
MSWiA i samorządy pomagają Polakom z Mariupola Zniszczone domy mieszkalne na Ukrainie (fot.: wikipedia.org/CC BY-SA 4.0)

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłynęło już ok. 50 ofert od samorządów, które mają zapewnić mieszkania i pracę rodzinom polskiego pochodzenia, ewakuowanym ze wschodniej Ukrainy.

Deklaracje pomocy dla rodzin sprowadzonych w listopadzie ub. roku z Mariupola gromadzi bank ofert uruchomiony przez MSWiA. Jak poinformował wydział prasowy tego resortu, dotychczas lokalne samorządy z różnych części kraju zgłosiły ok. 50 propozycji zapewnienia tym osobom mieszkania i pracy.

Niektóre gminy zadeklarowały gotowość przyjęcia więcej niż jednej rodziny - np. po trzy zapraszają do siebie Opole i Wałbrzych. Największa pod tym względem jest oferta samorządu miejskiego Poznania, który we współpracy z ministerstwem przygotowuje się na przyjazd ok. 10 rodzin ewakuowanych z Mariupola.

Przeczytaj także: Szef MZS chce odwiedzić Mińsk

- Miasto Poznań zabezpieczy na rok mieszkania oraz otoczy rodziny specjalnym wsparciem umożliwiającym adaptację do nowych warunków oraz integrację ze środowiskiem lokalnym - wyjaśniła rzeczniczka prezydenta tego miasta Hanna Surma.

Jak dodała, program wsparcia jest realizowany przez wydział zdrowia i spraw społecznych magistratu przy udziale miejskiego ośrodka pomocy rodzinie, Poznańskiego Centrum Świadczeń i powiatowego urzędu pracy, co ma ułatwić ewakuowanym funkcjonowanie na różnych płaszczyznach życia.

Jak podało biuro prasowe MSWiA, do banku ofert trafiło również ok. 60 propozycji dotyczących tylko samej pracy. Wśród oferujących zatrudnienie uchodźcom z Ukrainy dominują firmy z branży budowlanej, gastronomicznej i handlowej.

Przeczytaj więcej o pomocy na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA