REKLAMA

MSWiA: nagrody dla policjantów w łącznej wysokości blisko miliona złotych

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 grudnia 2015 15:48
MSWiA: nagrody dla policjantów w łącznej wysokości blisko miliona złotych Jarosław Zieliński prosi o uwzględnienie w typowaniu do wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie (fot. msw.gov.pl)

MSWiA przeznaczył blisko milion złotych na nagrody dla najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy policji. Typować policjantów do wyróżnień mogą instytucje, samorządy, mieszkańcy i przedstawiciele mediów.

Na początku grudnia 2015 roku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński skierował do szefów podległych służb, w tym ówczesnego komendanta głównego policji, pismo informujące o przeznaczeniu przez resort nagród dla policjantów o łącznej wysokości blisko miliona złotych. Jednak nie do dowolnego ich zagospodarowania.

W piśmie Jarosław Zieliński prosi o uwzględnienie w typowaniu do wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie, a w szczególności wykazali męstwo, dokonali czynów świadczących o ponadprzeciętnej odwadze, skuteczności i inicjatywie w realizacji zadań.

„Takie wytyczne nie pozostawiają miejsca na subiektywną ocenę zasług – liczy się konkret. Nagrody nie dostanie więc ktoś zasłużony dla swojego szefa, jeśli nie zrobił czegoś wybitnego w służbie. A takich policjantów można znaleźć przede wszystkim na pierwszej linii – codziennie ratują ludzkie życie, narażając własne” – pisał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Po raz pierwszy możliwość zgłaszania kandydatów do nagród otrzymały instytucje i osoby spoza policji. „To ważna zmiana, ponieważ pozwoli nagrodzić tych, którzy rzeczywiście służą ludziom” – twierdzi MSWiA.

Ponieważ praktycznie minął już termin zgłaszania wniosków o wyróżnienia, a z kraju nadchodzą sygnały, że nie do wszystkich dotarła ta informacja, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o przedłużeniu terminu do 21 grudnia 2015 roku.

Instytucje, samorządy, mieszkańcy i przedstawiciele mediów mogą składać wnioski w komendach wojewódzkich policji. Nagrody – w wysokości 2,5 tys. zł – policjanci dostaną jeszcze w tym roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA