REKLAMA

MSWiA: Nie ma rekomendacji ws. wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 18 sierpnia 2017 15:46
MSWiA: Nie ma rekomendacji ws. wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce Szef MSWiA Mariusz Błaszczak przewodniczył posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych, który zebrał się w związku z wydarzeniami w Hiszpanii. (fot.:MSWiA/youtube.com)

Po zamachach w Hiszpanii zebrał się Międzyresortowy Zespół do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych; nie ma rekomendacji w zakresie wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych - poinformowało MSWiA.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak przewodniczył posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych, który zebrał się w związku z wydarzeniami w Hiszpanii.

"Nie ma rekomendacji w zakresie wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych. Robimy wszystko, aby Polacy byli bezpieczni. Służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom" - powiedział Błaszczak, cytowany przez służby prasowe MSWiA.

Co najmniej 14 osób zginęło, a 130 zostało rannych w dwóch zamachach w Barcelonie i w kurorcie Cambrils, na północnym wschodzie Hiszpanii. Na ulicach tych miast w tłum ludzi wjechały samochody. Do ataku przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA