REKLAMA

MSWiA odtworzy karpacki oddział Straży Granicznej

  • Autor: PAP/JS
  • 10 marca 2016 10:04
MSWiA odtworzy karpacki oddział Straży Granicznej Obecnie trwają prace nad odtworzeniem oddziału karpackiego SG (fot.strazgraniczna.pl)

• Z informacji MSWiA wynika, że likwidacja karpackiego i sudeckiego oddziału Straży Granicznej przeprowadzona 31 grudnia 2013 r. nastąpiła z naruszeniem przepisów.
• Obecnie trwają prace nad odtworzeniem oddziału karpackiego. Zostanie on reaktywowany już w maju – informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Z informacji uzyskanych w MSWiA wynika, że likwidacja karpackiego i sudeckiego oddziału Straży Granicznej przeprowadzona 31 grudnia 2013 r. nastąpiła z naruszeniem przepisów, złamano ustawę o lobbingu. Ponadto nie było zgody sekretarza stanu na prowadzenie prac legislacyjnych ani wymaganych opinii oraz uzgodnień wewnątrzresortowych.

Ministerstwo ocenia zatem, że "w obliczu nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa granic Polski decyzja o likwidacji oddziałów była błędna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA