REKLAMA

MSWiA podsumowało rok 2016 inicjatywy Młody Bohater

  • Autor: GP
  • 23 grudnia 2016 10:33
MSWiA podsumowało rok 2016 inicjatywy Młody Bohater Młody Bohater to inicjatywa MSWiA skierowana do dzieci i młodzieży, które odznaczają się heroizmem w sytuacjach zagrożenia życia innych obywateli. (fot.:mswia.gov.pl)

• MSWiA od roku nagradza polskie dzieci za akty heroizmu i cywilnej odwagi.
• W 2016 odznaczono medalem Młody Bohater 29 młodych obywateli.
• Akcja będzie kontynuowana w 2017.

Rok 2016 był pierwszym, 12-miesięcznym cyklem realizacji przez ministra spraw wewnętrznych i administracji programu „Młody Bohater”.

- U podstaw rozpoczętej przez MSWiA akcji „Młody Bohater”, leży przekonanie, że trzeba wyróżniać przypadki bohaterskiego zachowania dzieci i młodzieży - napisało w notce informującej na stronie MSWiA. - Nie tylko po to, aby je nagrodzić, ale też aby promować godne naśladowania postawy wśród wszystkich obywateli.

Numerowane medale, które stanowią namacalny dowód wyróżnienia, otrzymało 29 dzieci w wieku od 6 do 17 lat. MSWiA podkreśliło, jak bardzo imponujące były niektóre z wyróżnionych postaw obywatelskich:

- 12-letni Szymon pomógł ofiarom wypadku wydostać się z rozbitego auta, 17-letni Rafał uratował starszego mężczyznę z pożaru, a Julia, Magda i Bartek reanimowali nieprzytomnego mężczyznę - podano za przykłady.

Czytaj: Minister Błaszczak apelował o czujność do obywateli

Inicjatywa „Młody Bohater” nie skupia się jedynie na wyróżnianiu widowiskowych przypadków. Wiele dzieci otrzymało medale z rąk ministra Mariusza Błaszczaka za wezwanie służb ratunkowych, czy inne godne pochwały postawy.

- Ich zasługą było to, że przełamały tak powszechne w dzisiejszych czasach strach i obojętność.

- Ci młodzi ludzie zachowali się tak, jak każdy z nas powinien się zachować wtedy, kiedy może pomóc drugiemu człowiekowi – powiedział minister Mariusz Błaszczak o dotychczasowych Młodych Bohaterach. Jego słowa przytoczono także we wspomnianej informacji prasowej. Minister zachęcał także, by nie ustawać w zgłaszaniu podobnych, heroicznych przypadków. Cały czas bowiem MSWiA szuka młodzieży odznaczającej się heroiczną postawą.

Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Minister Mariusz Błaszczak, przez cały rok, odwiedzał części Polski, w których dzieci pokazywały jak ratować życie i być przykładnym obywatelem, źródło: mswia.gov.pl

MSWiA nie tylko przygotowywało medale, ale i upominki dla odznaczonej młodzieży, źródło: mswia.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA