REKLAMA

MSWiA: Więcej środków na działania ratownicze w górach

  • Autor: pap/em
  • 12 stycznia 2017 14:34
MSWiA: Więcej środków na działania ratownicze w górach MSWiA przekaże w tym roku 14,5 mln dla TOPR i GOPR (fot. pixabay)

W tym roku na działania ratownicze w górach GOPR i TOPR z budżetu MSWiA otrzymają 14,5 mln zł. Przekazana kwota jest wyższa od ubiegłorocznej o 1,2 mln zł.

Na zapewnienie gotowości ratowniczej GOPR, w skład którego wchodzi siedem grup regionalnych, otrzyma ok. 7,9 mln zł. TOPR, który pomaga turystom w Tatrach i Paśmie Spisko-Gubałowskim, ma zapewnione ok. 3,4 mln zł.

Z TOPR podpisano również osobną umowę na utrzymanie śmigłowca ratowniczego i jego załogi. Wartość umowy to ok. 3,1 mln zł. W 2016 na ten sam cel przeznaczono kwotę w wysokości 2,6 mln zł.

Przekazanie wyższej kwoty pieniędzy pozwoliło na zaplanowanie wydatków inwestycyjnych przez organizacje ratownicze. GOPR planuje kupić samochody osobowo-terenowe. TOPR natomiast pieniądze przeznaczy na modyfikacje śmigłowca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA