REKLAMA

MSWiA: Zagrożenie terrorystyczne w Polsce jest niskie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 stycznia 2016 13:05
MSWiA: Zagrożenie terrorystyczne w Polsce jest niskie Mariusz Błaszczak, szef MSWiA wziął udział w posiedeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych. (fot. twitter/MSWiA)

· W środę (27 stycznia) odbyło się posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych.
· W spotkaniu wziął udział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
· Podczas posiedzenia omawiany był poziom zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Podczas posiedzenia Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych omawiany był poziom zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Eksperci zarekomendowali utrzymanie najniższego poziomu zagrożenia atakiem terrorystycznym w Polsce – poziomu podstawowego.

We wspólnym posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych oraz Zespołu Zadaniowego – stałej grupy eksperckiej uczestniczyli również: Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, Bogdan Święczkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Maciej Wąsik, sekretarz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych oraz przedstawiciele MSWiA i kierownictwa służb wchodzących w skład polskiego systemu antyterrorystycznego.

W trakcie posiedzenia odbyła się także dyskusja dotycząca rozwiązań, które znajdą się w ustawie o działaniach antyterrorystycznych.

Jak informuje MSWiA, podstawowym celem przygotowywanej regulacji będzie podniesienie efektywności funkcjonowania krajowego systemu antyterrorystycznego. Projektowane przepisy mają wzmocnić mechanizmy koordynacji działań oraz doprecyzować zadania poszczególnych służb i organów oraz zasady współpracy między nimi. Ponadto ustawa dookreśli mechanizmy reagowania adekwatne do rodzaju występujących zagrożeń.

Eksperci omówili również założenia podpisanego przez Polskę Protokołu do Konwencji Rady Europy o zapobieganiu terroryzmowi, który służy jako wzorcowy akt prawny stanowiący odpowiedź na nowe formy terroryzmu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA