REKLAMA

MSZ chce promować historię Polski na Światowych Dniach Młodzieży

  • Autor: PAP/GP
  • 31 grudnia 2015 08:20
MSZ chce promować historię Polski na Światowych Dniach Młodzieży Światowe Dni Młodzieży, pielgrzymi w Sydney, Australia w 2008 roku (fot. flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

Dwa miliony publikacji promujących historię Polski trafi do młodych ludzi, którzy przyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. To inicjatywa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - pisze "Nasz Dziennik".

- Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie religijne, ale też wielka okazja do promocji naszego kraju. (...) Dlatego przygotowujemy publikację w ilości dwóch milionów egzemplarzy promującą historię Polski w różnych okresach jej dziejów. Będzie ona wydana w dziewięciu językach. Autorem publikacji jest prof. Andrzej Nowak - mówi wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak.

Książki w formie papierowej zostaną dołączone do pakietu broszur, które każdy uczestnik ŚDM otrzyma podczas rejestracji. Publikacja będzie też dostępna w formie e-booków.

Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży to spotkania religijne gromadzące miliony osób z całego świata. Zostały zapoczątkowane przez Jana Pawła II w 1985 roku. Odbywają się cyklicznie co dwa, trzy lata.

Najbliższe odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • motylek 2016-04-16 08:27:40
    Oj muzyku , muzyku , zdradziłeś , teraz jesteś największym szkodnikiem i owadem , a nadchodzi lato , więc tych insektów będzie dużo , trzeba je zwalczać odpowiednimi środkami owadobójczymi , szczególnie muchy , komary i szerszenie itd. , więc lepiej nie zamieniaj się w takiego owada , bo możesz trafić na jakiś lep i co dalej , nie odczepisz się , a ręce i nogi będą fruwać i co dalej ? Twoje kolesiostwo nagłe z owadami z lat 2008 - 2015 nic dobrego tobie nie przyniesie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA