REKLAMA

MSZ idzie za ciosem. Resort dołącza do zabawy internautów z San Escobar w tle

  • Autor: GP
  • 13 stycznia 2017 10:07
MSZ idzie za ciosem. Resort dołącza do  zabawy internautów z San Escobar w tle San Escobar było efektem przejęzyczenia, które ministrowi spraw zagranicznych zdarzyło się w trakcie wizyty dyplomatycznej w USA. (fot.:twitter.com/MSZ_RP)

• MSZ stara się wyjść z twarzą z błędu szefa resortu, Witolda Waszczykowskiego.
• Minister i jego resort obraca całą sprawę w żart starając się mówić o: wizach do San Escobar, czy grupach współpracy z nieistniejącym krajem.

Po wypowiedzi ministra spraw zagranicznych, w której pomylił nazwę pacyficznego kraju, internet zalała fala memów i żartów o nieistniejącym San Escobar. Minister Waszczykowski odniósł się do sprawy na antenie radia RMF:

- Śmieszy mnie, jak można z lapsusu językowego stworzyć taką piramidę bzdur, która się przetacza przez internet - słowa padły w piątek (13 stycznia).

W ślad ministra poszło też samo ministerstwo, które na Twitterze opublikowało wpisy z jego porannej rozmowy, obarczone kilkoma zabawnymi, prześmiewczymi cytatami o San Escobar:

- Niedługo będziemy tworzyć grupę przyjaźni polsko-escobarskiej.

- Będziemy jeździć na San Escobar bez wiz ;)

Więcej o memach internetowych przeczytasz w naszym materiale: Czy polityk chce być memem? Rekwizyty, miny, stroje…

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA