REKLAMA

MSZ ma obciąć dotację na telewizję Biełsat. "To żart" mówi dyrektor stacji

  • Autor: GP
  • 16 grudnia 2016 10:10
MSZ ma obciąć dotację na telewizję Biełsat. "To żart" mówi dyrektor stacji Biełsat działa już prawie 10 lat. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• W MSZ miały zapaść decyzje o zmniejszeniu wsparcia dla telewizji Biełsat, która nadaje na Białoruś.
• Szefowa stacji w wywiadzie poinformowała, że wie o tej decyzji. Nazwała ją żartem.
• Finansowanie ma spaść o dwie trzecie.
• Biełsat to tematyczny kanał nadający na Białoruś z Polski, który stanowi część TVP.

Agnieszka Romaszewska, szefowa stacji Biełsat, udzieliła wywiadu portalowi wPolityce.pl. Podzieliła się w nim informacją i komentarzem dotyczącym drastycznego zmniejszenia wsparcia finansowego prowadzonej przez nią stacji. Biełsat jest wspierana ze środków publicznych, dotacja, którą stacja dostaje, na rok 2017 na być zmniejszona o dwie trzecie.

- Dla nas ścięcie dotacji już o 10 proc. byłoby dramatem - podkreślała w wypowiedzi kierująca stacją. - Nasza telewizja jest robiona niezwykle oszczędnie. Mówiłam podczas posiedzenia komisji sejmowej, że nasz budżet jest równoważny budżetowi zaledwie 5 dni Russia Today. Czy to oznacza, że Polska ma do wyrzucenia te 5 mln zł?

Wspomniana Russia Today to stacja informacyjna Federacji Rosyjskiej, nadająca także w języku angielskim, która wielokrotnie była oskarżana o propagowanie rosyjskiego punktu widzenia, jeśli nie wprost o szerzenie propagandy.

Romaszewska podkreśliła, że decyzja o zmniejszeniu finansowania to zaskoczenie.

- Dopiero dzisiaj (15 grudnia - red.) dowiedziałam się, że taki dokument jest przygotowany w MSZ - odpowiedziała dyrektor stacji w kontekście cięcia dotacji. - Co prawda, nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony, ale z pewnych źródeł wiem, że już jest. Co ciekawe, komisja spraw zagranicznych jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie wsparcia dla wolnych mediów, a pan minister Dziedziczak powiedział, że podpisuje się pod nim obiema rękami. Jeśli z 17-milionowej dotacji schodzi się do 5 mln, to nawet więcej niż dwie trzecie budżetu… To jakiś żart! - konkludowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA