REKLAMA

MSZ stanowczo potępia sprawców aktu terroru na Synaju

  • Autor: PAP/JS
  • 24 listopada 2017 20:24
MSZ stanowczo potępia sprawców aktu terroru na Synaju "Stanowczo potępiamy sprawców tego niewyobrażalnego aktu terroru" - pisze MSZ (fot.,msz.gov.pl)

MSZ "z głębokim żalem" przyjęło informację o zamachu terrorystycznym na meczet w egipskim mieście Bir al-Abd na Półwyspie Synaj, w wyniku którego zginęło co najmniej 230 osób. Stanowczo potępiamy sprawców tego niewyobrażalnego aktu terroru - podkreślono w komunikacie resortu.

"Stanowczo potępiamy sprawców tego niewyobrażalnego aktu terroru. Składamy szczere kondolencje rodzinom ofiar. Wyrażamy solidarność z narodem i rządem Egiptu w staraniach na rzecz eliminacji terroryzmu i ekstremizmu oraz zapewnienia bezpiecznego rozwoju egipskiego państwa i społeczeństwa" - czytamy w komunikacie Biura Rzecznika Prasowego MSZ.

Co najmniej 235 osób poniosło śmierć w piątkowym zamachu na meczet niedaleko egipskiego miasta Al-Arisz na północnym wybrzeżu półwyspu Synaj - podały państwowa telewizja i agencja prasowa MENA. Ponad 100 osób jest rannych.

Był to jeden z najkrwawszych zamachów w historii Egiptu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA