REKLAMA

MSZ weryfikuje, czy wśród poszkodowanych w zamachach w Brukseli są Polacy

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2016 10:13
MSZ weryfikuje, czy wśród poszkodowanych w zamachach w Brukseli są Polacy Belgijskie media podały, że w wyniku podwójnego wybuchu na lotnisku Zaventem, do którego doszło rano, zginęło 11 osób, a 25 zostało rannych (fot. Piotr Drabik, flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

Służby konsularne weryfikują, czy wśród poszkodowanych w wyniku eksplozji w Brukseli nie ma polskich obywateli - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Belgijskie media podały, że w wyniku podwójnego wybuchu na lotnisku Zaventem, do którego doszło  rano, zginęło 11 osób, a 25 zostało rannych. Belgijski nadawca RTBF podał, że do eksplozji doszło również na stacji metra w pobliżu unijnych instytucji w Brukseli.

Według telewizji Sky News do wybuchów na lotnisku Zaventem doszło w pobliżu punktu odprawy pasażerów linii lotniczych American Airlines. Lotnisko ewakuowano; wstrzymano ruch kolejowy z tym portem lotniczym.

Belgijska agencja prasowa Belga poinformowała, że zanim doszło do dwóch eksplozji na lotnisku Zaventem, słychać było wystrzały i krzyki po arabsku.

Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon oświadczył, że alert terrorystyczny w całej Belgii podniesiono do najwyższego, czwartego poziomu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gienek1356 2016-03-22 13:14:33
    TYLKO RZAD PRAWICOWY NARODOWY MOŻE OBRONIC POLSKE PRZED ISLAMEM I DEBILAMI MULTIKULTI Z EUROPY KTÓRA JEST RZĄDZONA PRZEZ PEDALOW I ZBOCZENCOWREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA