REKLAMA

MSZ, Ziółkowski: Tylko wiarygodne NATO jest w stanie zapewnić skuteczną obronę swoim członkom

  • Autor: PAP/AT
  • 25 maja 2016 09:10
MSZ, Ziółkowski: Tylko wiarygodne NATO jest w stanie zapewnić skuteczną obronę swoim członkom Wiceminister Marek Ziółkowski na Gruzińskiej Konferencji Obrony i Bezpieczeństwa w Tbilisi (fot.msz.gov.pl)

- Tylko szybko reagujące, dostosowujące się do okoliczności i wiarygodne NATO jest w stanie zapewnić skuteczną obronę swoim obecnym i przyszłym członkom - powiedział podsekretarz stanu Marek Ziółkowski w przemówieniu wygłoszonym na Gruzińskiej Konferencji Obrony i Bezpieczeństwa w Tbilisi.

Swoje wystąpienie wiceminister poświęcił zbliżającemu się szczytowi NATO w Warszawie. Tegoroczna dziesiąta edycja konferencji była elementem obchodów 25. rocznicy odzyskania przez Gruzję niepodległości.

Podczas wizyty w Gruzji wiceszef MSZ przewodniczył też polskiej delegacji w dwustronnych konsultacjach politycznych, w których ze strony gruzińskiej udział wzięli minister ds. integracji europejskiej i euro-atlantyckiej David Bakradze, wiceminister spraw zagranicznych David Dondua oraz doradca ministra obrony narodowej Szota Gwineria. Poruszono temat stosunków polsko-gruzińskich, integracji europejskiej, a także omówiono wyzwania stojące przez Sojuszem Północnoatlantyckim.

Wiceminister Ziółkowski spotkał się również z szefem misji monitorującej UE (EUMM), szefem biura łącznikowego NATO i grupą ekspertów z gruzińskich think-tanków. Z przedstawicielami gruzińskiej koalicji rządzącej i opozycji rozmawiał o planowanych na 8 października br. wyborach parlamentarnych w Gruzji i sytuacji politycznej w kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA