REKLAMA

Mundurowi chcą umowy z rządem PIS. Nie tylko podwyżki

  • Autor: TM
  • 23 września 2015 08:53
Mundurowi chcą umowy z rządem PIS. Nie tylko podwyżki Beata Szydło nie obiecała, że te postulaty spełni, ale nie powiedziała też, że się tego nie da zrobić. Fot. facebook.com

Policjanci i inne słuzby mundurowe oczekują od nowego rządu Beaty Szydo podwyżki płac oraz ustawy, która określi ścieżkę kariery zawodowej. Oferują też zawarcie formalnej umowy z PIS.

Podwyżki płac, doposażenia w sprzęt i ustawy, która określi ścieżkę kariery zawodowej - tego oczekują związkowcy ze służb mundurowych, którzy dziś spotkali się w Katowicach z Beatą Szydło - pisze "Dziennik Zachodni".

Beata Szydło nie obiecała, że te postulaty spełni, ale nie powiedziała też, że się tego nie da zrobić.

Umowa przed wyborami?

Związkowcy liczą, że doczekają się jej jeszcze przed wyborami. Oferują też zawarcie formalnej umowy z PIS. Służby mundurowe nie są zadowolone z wysokości podwyżek, jakie ostatnio zaproponowała im premier Ewa Kopacz - donosi gazeta.

Przedstawiliśmy swoje problemy i to, czego przez ostatnie 8 lat nie udało się wymóc na rządzie. A także, to, co w tym czasie zostało zepsute, gdyż wiele szkodliwych ustaw przeszło w parlamencie – powiedział Rafał Jankowski, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa śląskiego.

Porozumienie "pozakampanijne”.

Zapowiedział też, że w jednostkach policji ponownie znajdą się informacje z nazwiskami parlamentarzystów, którzy w ciągu obecnej kadencji popierali niekorzystne dla funkcjonariuszy zmiany w przepisach.

Zaznaczył przy tym jednak, że służby są apolityczne, a ewentualne porozumienie z PiS będzie miało charakter „pozakampanijny”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kibic 2015-09-23 09:32:36
    W czasie kampanii wyborczej porozumienie pozakampanijne? A co to za nowy twór i czym to się je? Bo że jest bardzo niestrawne to wiem...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA