REKLAMA

MZ publikuje projekt zmian w wykazie leków refundowanych od września 2016 r.

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 17 sierpnia 2016 20:27
MZ publikuje projekt zmian w wykazie leków refundowanych od września 2016 r. Dla 268 produktów zostanie dodane lub kontynuowane wskazanie off-label. (fot.:pixabay.com)

• Jak podaje MZ, ogółem do obwieszczenia zostanie dodanych lub rozszerzone wskazania dla 67 produktów.
• Dla 268 produktów zostanie dodane lub kontynuowane wskazanie off-label.
• Dla 116 produktów w ramach listy aptecznej wprowadzono obniżki urzędowych cen zbytu.

W ramach listy aptecznej zostały objęte refundacją:

• nowe substancje czynne 

- arypiprazol w postaci zawiesiny do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu (1 kod EAN) we wskazaniu: schizofrenia u dorosłych pacjentów, u których uzyskano odpowiednią stabilizację podczas leczenia arypiprazolem w postaci doustnej, w przypadku nawrotu objawów psychotycznych w wyniku udokumentowanego, uporczywego braku współpracy chorego. 

Objęcie refundacją tego leku poszerzy katalog refundowanych leków długodziałających w terapii schizofrenii);

- pramipeksol (6 kodów EAN) we wskazaniu: leczenie objawów idiopatycznej choroby Parkinsona u dorosłych, w monoterapii (bez lewodopy) lub w skojarzeniu z lewodopą, tzn. w czasie trwania choroby, do jej późnych okresów, kiedy działanie lewodopy słabnie lub staje się nierówne i występują wahania skuteczności leczenia (wyczerpanie dawki lub efekt przełączania-zjawisko „on-off”). 
Refundacja tego leku zwiększy dostęp do leków w terapii choroby Parkinsona;

- tapentadol (5 kodów EAN) we wskazaniu: przewlekły ból o dużym nasileniu w przebiegu chorób nowotworowych – u dorosłych pacjentów, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli bólu po zastosowaniu morfiny o zmodyfikowanym lub przedłużonym uwalnianiu lub u których nie jest tolerowana.

Objęcie refundacją tapentadolu poszerzy wachlarz refundowanych opioidowych leków dostępnych w terapii bólu nowotworowego;

- mometazon (1 kod EAN) we wskazaniu: we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji;

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA