REKLAMA

MZ zapowiada "wtorkowe śniadania"

  • Autor: PAP/JS
  • 06 kwietnia 2016 19:37
MZ zapowiada "wtorkowe śniadania" Śniadania będą organizowane w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. Przedmiotem śniadań będzie prezentacja i dyskusja nad przedstawionymi zagadnieniami (fot. facebook.com)

• Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wydał w środę (6 kwietnia) zarządzenie ustanawiające zwyczaj "śniadań wtorkowych" - spotkań mających być forum wymiany opinii i postulatów dotyczących świadczeń gwarantowanych.
• Obywać się będą w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca.

Gospodarzem "śniadań wtorkowych" ma być wiceminister Krzysztof Łanda. To on poinformował w grudniu o pomyśle organizowania takich spotkań. W jego opinii mają one wprowadzić przejrzyste zasady kontaktów pracowników resortu i np. przedstawicieli różnych branż działających w systemie ochrony zdrowia.

W zarządzeniu ws. ustalenia regulaminu spotkań wskazano, że ich celem jest "wymiana wiedzy, doświadczeń i opinii dotyczących praktyki, idei i przyszłych rozwiązań w funkcjonowaniu lekowych i nielekowych świadczeń gwarantowanych".

Stanowiący załącznik do zarządzenia regulamin głosi, że udział w "śniadaniach wtorkowych" jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych przedstawieniem wybranego zagadnienia, związanego z istotą spotkań.

Śniadania będą organizowane w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. Przedmiotem śniadań będzie prezentacja i dyskusja nad przedstawionymi zagadnieniami.

Czytaj także: Ministerstwo zdrowia chce, by Polacy zażywali mniej leków i suplementów diety

Prezentacje są przygotowane również w postaci elektronicznej - w formie dokumentów w formacie umożliwiającym wyświetlenie prezentacji; nie więcej niż osiem slajdów. W programie spotkania przewiduje się 15 minut dyskusji nad każdą prezentacją.

Osoby zainteresowane wystąpieniem w charakterze uczestnika będą przekazywać do organizatora zgłoszenie, za pośrednictwem formularza udostępnianego na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

O akceptacji zgłoszenia lub jej braku osoba zainteresowana jest informowana w terminie 10 dni roboczych od przesłania zgłoszenia wraz z informacją o planowanym terminie przedstawienia prezentacji.

Obsługę organizacyjno-techniczną śniadań wtorkowych zapewnić ma Departament Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Wydatki związane z ich organizacją będą pokrywane z budżetu państwa. Ich uczestnikom nie przysługuje wynagrodzenie ani zwrot kosztów podróży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA