REKLAMA

Na jakich zasadach będą funkcjonować szkoły sportowe?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 09 lutego 2017 15:08
Na jakich zasadach będą funkcjonować szkoły sportowe? Związki sportowe będą miały wpływ na szkolenie młodych sportowców. (fot. pixabay)

Przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki spotkali się z przedstawicielami związków sportowych.

Głównym tematem rozmów było funkcjonowanie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego. Ma to związek z trwającymi do 23 lutego br. konsultacjami projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w tej sprawie.

W projekcie tym określone zostały zasady tworzenia, organizacji oraz działania oddziałów sportowych i szkół sportowych oraz oddziałów mistrzostwa sportowego i szkół mistrzostwa sportowego z uwzględnieniem zmiany struktury szkół systemu oświaty.

Co się zmieni?

Istotną zmianą w organizacji szkolenia sportowego w oddziałach i szkołach jest to, że szkolenie sportowe w oddziałach sportowych, szkołach sportowych, a także w oddziałach mistrzostwa sportowego oraz szkołach mistrzostwa sportowego, będzie prowadzone w ramach zajęć prowadzonych w oparciu o programy polskich związków sportowych.

W projekcie rozporządzenia zaproponowano również wprowadzenie obowiązku realizowania w oddziałach mistrzostwa sportowego oraz szkołach mistrzostwa sportowego programów szkolenia sportowego we współpracy z polskimi związkami sportowymi, klubami sportowymi, stowarzyszeniami prowadzącymi działalność statutową w zakresie kultury fizycznej lub uczelniami prowadzącymi studia wyższe na kierunku związanym z dziedziną nauk o kulturze fizycznej.

Natomiast w oddziałach sportowych oraz szkołach sportowych – tak jak dotychczas – pozostawiono jedynie możliwość (nie obowiązek) realizowania programów szkolenia we współpracy z wyżej wymienionymi jednostkami.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA