REKLAMA

Nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia sportowe będą wyższe

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 sierpnia 2016 10:22
Nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia sportowe będą wyższe Ustawa przewiduje zwiększenie nagród dla medalistów igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich i mistrzostw świata głuchych. (fot.:pixabay.com)

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o sporcie, która zwiększa wysokość nagród pieniężnych za wybitne osiągnięcia sportowe, m.in. dla medalistów igrzysk olimpijskich.

Podstawę ustalenia wysokości nagrody pieniężnej stanowi kwota 2,3 tys. zł. Dotychczas wysokość nagrody nie mogła przekroczyć jej 14-krotności. Zgodnie z nowelizacją ma być to 35-krotność tej sumy. Oznacza to, że maksymalna wysokość nagrody pieniężnej przyznanej przez ministra sportu i turystyki wybitnym sportowcom wzrośnie z 32,2 tys. zł do 80,5 tys. zł.

Nowelizacja ustawy o sporcie ma jednak głównie na celu uporządkowanie i uregulowanie krajowych rozwiązań w zakresie stanowienia i realizacji reguł dyscyplinarnych dotyczących dopingu w sporcie w sposób zgodny z zasadami Światowego Kodeksu Antydopingowego. Dotychczas postępowania w różny sposób były procedowane i rozstrzygane przez związki sportowe, teraz zajmie się tym Komisja do zwalczania dopingu w sporcie.

W nowych zapisach znalazło się także uznanie za czyn dopingowy współpracę sportowca z osobami, które wcześniej za doping zostały zawieszone lub skazane, w tym z trenerem czy osobą z personelu pomocniczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA