REKLAMA

Najniższa emerytura w wysokości 1000 zł?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 czerwca 2016 10:06
Najniższa emerytura w wysokości 1000 zł? Zdaniem Elżbiety Rafalskiej, szefowej resortu pracy, najniższe świadczenie emerytalne powinno wynosić 1000 zł. (fot.mrpips.gov.pl)

- W przyszłym roku najgorzej zarabiający dostaną więcej pieniędzy. Także emeryci mogą liczyć na podwyżki - zapewnia minister Elżbieta Rafalska.

W wywiadzie dla "Faktu" minister rodziny przyznała, że jej resort pracuje nad rozwiązaniami, które mają spowodować wzrost wysokości emerytur.

- Nie mamy jeszcze gotowego rozwiązania. Przygotujemy kilka wariantów. Albo wprowadzona zostanie jednoroczna ustawa, która podniesie najniższe świadczenia, albo powstanie zupełnie nowy mechanizm, który wiązać się będzie z podwyżką najniższych świadczeń i wprowadzeniem waloryzacji dla pozostałych emerytur i rent. Ograniczają nas pieniądze, bo na podwyżki możemy wydać w przyszłym roku 3,3 mld zł - mówiła.

Jej zdaniem najniższe świadczenie powinno wynosić 1000 zł. - Do tej kwoty można by dochodzić etapami - powiedziała.

Rafalska odniosła się także do kwestii obniżenia wieku emerytalnego. Jak zaznaczyła, nie ma szans, by zmiany weszły w życie w pierwszym półroczu 2017 roku. Nie potrafiła jednak wskazać konkretnego terminu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA