REKLAMA

Nakarmiła córkę w czasie obrad Senatu

  • Autor: GP
  • 23 czerwca 2017 10:49
Nakarmiła córkę w czasie obrad Senatu - Pierwszy raz musiałam znaleźć się w Senacie w momencie karmienia - pisała po wydarzeniu ze środy (21 czerwca) australijska deputowana. (fot.: twitter.com/larissawaters)

W australijskim Senacie deputowana nakarmiła córkę piersią. Od kiedy wolno to robić w parlamencie Australii, od 2003 roku, nigdy taka sytuacja nie miała miejsca w czasie obrad.

Chociaż w 2003 roku oficjalnie pozwolono w australijskim parlamencie kobietom karmić piersią, dopiero w 2017 roku znalazła się deputowana, która skorzystała z tego prawa. Australijska senator Larissa Waters w środę (21 czerwca), w czasie obrad, znalazła się na sali ze swoją kilkumiesięczną córką Alią, którą następnie nakarmiła piersią.

Waters jest deputowaną do izby australijskiej z ramienia formacji Zielonych.

Jej decyzja wywołała poruszenie w internecie, generalny wydźwięk był bardzo pozytywny. Sama deputowana tak oceniła na Twitterze swój wyczyn:

- Pierwszy raz musiałam znaleźć się w Senacie w momencie karmienia! - pisała. - Moja córka sama wywołała sytuację.

Larissa Waters jest senatorem w Australii od 2011 roku, choć startowała do tej izby już w 2007. Wówczas Partia Zielonych Australii nie przekroczyła progu wyborczego. Nim weszła do polityki była prawnikiem.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA