REKLAMA

Nauczyciele piszą do premier: Nie chcą reformy 6-latków i likwidacji gimnazjum

 • Autor: PAP/AT
 • 28 listopada 2015 10:00
Nauczyciele piszą do premier: Nie chcą reformy 6-latków i likwidacji gimnazjum Twórcy reformy gimnazjalnej apelują do PiS, by nie robić z edukacji sprawy politycznej (fot.pixabay.com)

- Wycofanie się z obowiązku szkolnego dla sześciolatków to drastyczne przewinienie wobec dziecka - pisze Zespół Pedagogiki Społecznej w liście do premier Beaty Szydło.

Pedagodzy związani z irosław Handk oraz twórcy reformy gimnazjalnej apelują do PiS, by nie robić z edukacji sprawy politycznej - informuje "Gazeta Wyborcza".

Wycofanie się z obowiązku szkolnego dla sześciolatków to "drastyczne przewinienie wobec polskiego dziecka" - pisze do premier Zespół Pedagogiki Społecznej działający przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Do minister edukacji Anny Zalewskiej w obronie gimnazjów napisali z kolei twórcy reformy, która te szkoły wprowadziła - Mirosław Handke, minister edukacji w latach 1997-2000, i Wojciech Książek, wiceminister w latach 1997-2001.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Magdalena 2015-11-28 15:33:46
  Do Zunrin: Mam nadzieję,że zarówno Pani Premier, jak i posłowie wezmą pod uwagę głosy rozsądnych osób, a także nauczycieli i rodziców, którzy zdają sobie sprawę z problemów współczesnej Polski i zauważą, iż likwidacja gimnazjów nic nie wniesie oprócz chaosu i bylejakości oświaty przez kolejne lata. Dzisiaj każdy ma zdanie na temat szkolnictwa, choć szkoły nie widział i nie odwiedzał od wielu lat. Dla mnie to w liceach od wielu lat nie działo się nic ciekawego. Młodzież pali, eksperymentuje z używkami i ma dużą swobodę. Dzisiejsze licea,to nie te sprzed 15 lat, bo i młodzież nie ta. Ja wpompowałabym pieniądze w realizację ciekawych zajęć, projektów, programów pomocy rodzicom dzieci biorących używki ( to zmora dzisiejszych czasów). Wystarczy korekta niektórych treści i wprowadzenie do szkół większych wymagań w kierunku respektowania postanowień Statutowych, obowiązkowych szkoleń nauczycieli( na to też potrzebne są środki).
 • oset 2015-11-28 13:02:58
  Kiedy ostatnio panowie Handke i Książek byli nauczycielami?!Dlaczego włączcie się w bezczelną manipulację upadającego układu politycznego? Czy chcecie być poważnym portalem i periodykiem gospodarczym, czy propagandową platformerską tubą (pałką) ?!
 • Zunrin 2015-11-28 12:47:48
  Ależ nikt z tego nie robi sprawy politycznej. Po prostu kończy się ten nieudany eksperyment.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA