REKLAMA

Neumann o słowach Macierewicza w Monachium: Stan obłędu

  • Autor: GP
  • 20 lutego 2017 11:26
Neumann o słowach Macierewicza w Monachium: Stan obłędu Sławomir Neumann (PO) widzi w słowach Antoniego Macierewicza jako o oznakach obłędu. (fot. youtube.com)

• "Obłęd" - takim słowem nazwał próby łączenia agresji Rosji na Gruzję i Ukrainę z katastrofą smoleńską Sławomir Neumann. To ocena słów szefa MON Antoniego Macierewicza.
• - Przecież to jest powiedzenie innemu państwu, że jest uczestnikiem czy sprawcą zamachu smoleńskiego - oceniał dalej polityk w poniedziałek (20 lutego).
• Lech Kaczyński prognozował, że Rosja może próbować agresji na inne kraje regionu w 2008 roku, gdy wrzała wojna między Rosją i Gruzją.

Po tym, jak Antoni Macierewicz zapowiedział starania o współpracę z NATO w ramach badania katastrofy smoleńskiej, opozycja zaatakowała ministra. Oprócz Katarzyny Lubnauer, która w poniedziałek (20 lutego) oceniła słowa szefa MON, jako "wpychanie nas w konflikt z Rosją", dwa zdania powiedział też Sławomir Neumann (PO).

- Mówienie w jednym zdaniu o tym, że agresja rosyjska na Gruzję, agresja rosyjska na Ukrainę i - w domyśle - zestrzelenie samolotu z polskim prezydentem pod Smoleńskiem, pokazuje pewien stan obłędu, w którym jest Antoni Macierewicz - powiedział polityk Platformy w Polsat News.

Jeśli to nie jest obłęd, to Neumann podejrzewa prowokację wobec naszego wschodniego sąsiada.

- Przecież to jest powiedzenie innemu państwu, że jest uczestnikiem czy sprawcą zamachu smoleńskiego, albo jest to czysta głupota - skończył Sławomir Neumann.

Czytaj też: Armia będzie miała nowe śmigłowce, są szczegóły przetargu

Stronę ministra Antoniego Macierewicza brał natomiast w obronę europoseł Zbigniew Kuźmiuk, który tego samego, poniedziałkowego poranka był w rozgłośni radiowej "Radio ZET":

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk (PiS), źródło: youtube.com

- Logika zdarzeń, od momentu ataku na Gruzję podpowiada, że bez udziału Rosjan do tragedii smoleńskiej by nie doszło - skomentował polityk PiS. Kuźmiuk oceniał, że nie można mieć pretensji do Antoniego Macierewicza, że łączy osobę Lecha Kaczyńskiego, jego przedwczesną śmierć i działania Rosji wobec jej sąsiadów.

Przypomnijmy, że Lech Kaczyński był w stolicy Gruzji - Tbilisi w 2008 roku, gdy kraj ten był pogrążony z Rosją w wojnie. Rosja wówczas wspierała dwie separatystyczne prowincje Gruzji, które do dzisiaj są od kraju oderwane i są utrzymywane przez Rosję.

Lech Kaczyński w Tbilisi prognozował, że agresja Moskwy nie zatrzyma się na Kaukazie i będzie się posuwać dalej - na Ukrainę. Czas pokazał, że miał częściowo rację, choć wydarzenia, które przewidywał poprzedziła jego śmierć w Smoleńsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tomasz_kubik@toya.net.pl 2017-02-20 15:10:07
    Można mieć wiele zastrzeżeń do pomysłów Antoniego Macierewicza, ale psychiatryczna retoryka w wykonaniu posła PO świadczy o braku inwencji niektórych w argumentowaniu, przy czym aby być mentorem, trzeba mieć z czym. PO nie ma z czym. Hipoteza, którą lansuje Antoni Macierewicz jakoby w samolocie był wybuch podobno jest wymysłem Rosjan i prawdopodobnie "kamuflażem" wobec faktycznej przyczyny katastrofy, czyli brakiem decyzji Rosjan na lotnisku, że z powodu mgły samolot nie może wylądować, ale w chwili, gdy samolot był w odległości i na wysokości, która umożliwiłaby manewr kręgu, powrót na Okęcie albo lądowanie na innym lotnisku. W sytuacji nie odzyskania oryginałów urządzeń rejestrujących hipoteza o winie umyślnej Rosjan jest prawdopodobna. Polskie śledztwo zacznie się wówczas, gdy Rosjanie zwrócą oryginały urządzeń rejestrujących. oryginały urządzeń rejestrujących. bezpieczny manewr kręgu, powrót na Okęcie albo lądowanie na innym lotnisku. Fakt, że jak dotąd Rosjanie nie oddali oryginałów urządzeń rejestrujących czyni prawdopodobną hipotezę, że była to wina umyślna Rosjan. Polskie śledztwo zacznie się z chwilą zwrotu oryginałów urządzeń rejestrujących.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA