REKLAMA

NFZ i prezydent chcą podnieść składkę zdrowotną

 • Autor: PAP/AT
 • 26 października 2017 08:00
NFZ i prezydent chcą podnieść składkę zdrowotną Pomysł NFZ i Pałacu Prezydenckiego zakłada, że składka rosłaby sukcesywnie w ciągu czterech lat po pół punktu proc. (fot.shutterstock)

NFZ chce podnieść składkę zdrowotną z 9 do 11 proc.

Również doradca prezydenta w dziedzinie zdrowia prof. Piotr Czauderna wspomina gazecie o takim rozwiązaniu. Przeciw jest resort zdrowia - wynika z nieoficjalnych informacji podawanych przez "Dziennik Gazeta Prawna".

Pomysł NFZ i Pałacu Prezydenckiego zakłada, że składka rosłaby sukcesywnie w ciągu czterech lat po pół punktu proc. "Według NFZ ten wzrost powinien zostać podzielony solidarnie między pracowników i pracodawców. Profesor Czauderna uważa, że powinny to być równe części, a swój udział musi mieć również budżet państwa" - informuje gazeta i podkreśla, że to pierwsze takie deklaracje w kręgach osób, które mają wpływ na kształt systemu ochrony zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Madera 2017-10-27 09:37:09
  JASNE, BO ŻYDOWSKI KLAN NFZ, JEST BIEDNY ....MIELIŚCIE ZLIKWIDOWAĆ NFZ..MOLOCHA,KTÓRY POŻERA PIENIĄDZE LEKARZY I SZPITALI....ILE ZARABIAJĄ URZĘDNICY I SEKRETARKI ZA PARZENIE KAWY W NFZ ?! JESTEŚCIE OKUPANTAMI.....MORDUJĄCYMI POLSKI NARÓD.....JESTEŚCIE NIENAŻARTYMI BANDYTAMI !q WYNOCHA Z POLSKI JAK NAS NIENAWIDZICIE....BO POLSKI NIE DOSTANIECIE ŻYDZI !
 • qwert 2017-10-26 09:48:24
  Przecież juz teraz oprócz składki zdrowotnej zawartej w podatku dopłacamy z dochodów na NFZ ! I to obowiązkowo! jest to własciwie PODATEK! Zwiększenie tej dopłaty oznacza DALSZY WZROST PODATKÓW!!!! To niech ten poprany rząd powie, że podatki idą na fanaberie typu utrzymywanie bandy posłów, urzędników państwowych, partie polityczne, gabinety polityczne ministrów, wiceministrów! A na nasze zdrowie MUSIMY SOBIE PŁACIĆ SAMI!!!
 • martwa-sarna 2017-10-26 08:28:29
  NIE ZGODZA SIE NIGDY- BO TO TAKIE NIEMEDIALNE - I EFEKTY MALO WIDOCZNE. TERAZ BEDA WYWALAC KASE NA TAKIE PROJEKTY -IGRZYSKA, ZEBY TVP MIALO O CZYM GLEDZIC LATAMI. AZ DO SAMEGO FINANSOWEGO DNA !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA