REKLAMA

NFZ wstrzyma windykację od niepłacących składek zdrowotnych

  • Autor: RynekSeniora.pl
  • 06 kwietnia 2016 09:27
NFZ wstrzyma windykację od niepłacących składek zdrowotnych Na mocy zmian uchwalonych przez parlament w połowie ub.r., od 2017 r. zakup szczepionek, przewidzianych do obowiązkowych szczepień, miałby być finansowany nie przez Ministerstwo Zdrowia a przez Narodowy Fundusz Zdrowia. (fot.:pixabay.com)

Każdy, niezależnie od posiadanego statusu ubezpieczeniowego, ma mieć zagwarantowany dostęp do bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej - zakłada projekt nowelizacji ustawy, który trafił we wtorek (6 kwietnia) do konsultacji społecznych.

Zasadniczym celem projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i innych ustaw, jak wskazano w uzasadnieniu, jest przywrócenie dotychczasowych zasad finansowania zakupu szczepionek.

Na mocy zmian uchwalonych przez parlament w połowie ub.r., od 2017 r. zakup szczepionek, przewidzianych do obowiązkowych szczepień, miałby być finansowany nie przez Ministerstwo Zdrowia a przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Uzasadnieniem powrotu do zasad finansowania z budżetu państwa zakupu szczepionek w ramach programu obowiązkowych szczepień ochronnych jest, w ocenie autorów regulacji, przywrócenie zasady odpowiedzialności państwa za politykę zdrowotną, a w szczególności za prowadzenie działań profilaktycznych. - Szczepienia ochronne stanowią element tej działalności i służbą ochronie zdrowia publicznego - wskazano w uzasadnieniu.

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA