REKLAMA

Nie będzie nowych województw?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 17 lutego 2016 17:09
Nie będzie nowych województw? Wiceminister w MSWiA Sebastian Chwałek twierdzi, że prace nad wprowadzeniem ewentualnych korekt podziału terytorialnego państwa wymagają czasu i debaty publicznej (fot. mswia.gov.pl)

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia, że nie ma planów utworzenia nowych województw.
• Wiceminister w MSWiA Sebastian Chwałek twierdzi, że prace nad wprowadzeniem ewentualnych korekt podziału terytorialnego państwa wymagają czasu i debaty publicznej.

Słupski poseł Zbigniew Konwiński z Platformy Obywatelskiej skierował do ministerstwa administracji pytanie o realizację przedwyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie województwa środkowopomorskiego.

- Zapowiadane zmiany mapy administracyjnej kraju wzbudzają niepokój, wręcz strach, bo brak jest jakichkolwiek propozycji rozwiązań problemów, które niosą ze sobą takie zmiany. Czy planowana jest zmiana podziału administracyjnego Polski i według jakich wskaźników miałby odbywać się podział kraju na województwa? Czy powstaną nowe województwa w tym środkowopomorskie? - pytał poseł.

W odpowiedzi wiceminister w MSWiA Sebastian Chwałek napisał.

- Nie jest planowane - na dzień dzisiejszy - dokonanie zasadniczych zmian w istniejącym podziale terytorialnym państw. Należy wskazać, że aktualnie brak jest wiążącej decyzji czy rozwiązania w omawianym obszarze, bowiem ewentualne zmiany muszą zostać poprzedzone szczegółowymi analizami, w tym również w zakresie kosztów związanych z ich wprowadzeniem.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA