REKLAMA

Nie będzie śledztwa po audycie KGP dot. "afery taśmowej"

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lutego 2016 13:51
Nie będzie śledztwa po audycie KGP dot. "afery taśmowej" (fot. policja.pl)

Raport KGP z audytu ws. działań funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych w związku z "aferą podsłuchową" nie wskazuje na podejrzenie popełnienia przestępstwa, w tym na przekroczenie uprawnień - poinformowała PAP prokuratura, która odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

Pod koniec ubiegłego roku komendant główny policji insp. Zbigniew Maj powołał grupę, która miała sprawdzić, czy funkcjonariusze BSW KGP, czyli tzw. policji w policji, podsłuchiwali dziennikarzy w związku z tzw. aferą taśmową. Z tego audytu wynika m.in., że w KGP działały dwie grupy, które zajmowały się sprawą "afery taśmowej".

"Dokument ten nie wskazuje na uzasadnione podejrzenie popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa, w tym w szczególności przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy policji z BSW" - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Zobacz: KGP: zakończył się audyt ws. podsłuchów. Jest 7 postępowań dyscyplinarnych

"Wobec powyższego sprawozdanie to nie daje podstaw do wszczęcia śledztwa" - dodał prokurator. Zastrzegł, że sprawozdanie jest opatrzone jest klauzulą tajności.

O nadesłanie kopii audytu przeprowadzonego w Biurze Spraw Wewnętrznych KGP dotyczącego prokuratura zwróciła się do KGP 13 stycznia.

Czytaj też: Minister Mariusz Błaszczak o inwigilacji dziennikarzy: Wyjaśniamy tę sprawę

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA