REKLAMA

Nie ma porozumienia. Związkowcy nie przyszli na spotkanie z Radziwiłłem

  • Autor: PAP/JS
  • 23 września 2016 14:02
Nie ma porozumienia. Związkowcy nie przyszli na spotkanie z Radziwiłłem Radziwiłł powiedział dziennikarzom, że nie uważa, by termin bezpośrednio po manifestacji był dobrym czasem na rozmowy. Zaproponował rozmowy w przyszłym tygodniu. (fot. PTWP)

• Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przyjechał w piątek (23 września) do Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie, gdzie zaprosił przedstawicieli Porozumienia Zawodów Medycznych, by rozmawiać o ich postulatach.
• Związkowcy nie przyszli.

Jesteśmy otwarci na rozmowę ze wszystkimi - zapewnił w Sejmie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przed zaplanowanym na piątek spotkaniem z przedstawicielami Porozumienia Zawodów Medycznych.

W najbliższą sobotę (24 września) w Warszawie ma się odbyć wspólna manifestacja wszystkich zawodów ochrony zdrowia zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych.

Wcześniej Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, deklarując działanie tak jak wszystkie inne związki z PZM, poinformował, że zaproponował inny termin rozmów - np. w sobotę o godz. 16, po planowanej w stolicy manifestacji.

Radziwiłł powiedział dziennikarzom, że nie uważa, by termin bezpośrednio po manifestacji był dobrym czasem na rozmowy. Zaproponował rozmowy w przyszłym tygodniu.

Czytaj też: Szydło: Minister Radziwiłł musi podjąć działania, by uspokoić sytuację w służbie zdrowia

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia. Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

PZM skupia m.in. dziewięć ogólnopolskich związków zawodowych: Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego, Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii, Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Radioterapii, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii, Ogólnopolski Związek Zawodowy Fizjoterapia, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szczery 2016-09-23 14:46:58
    a rząd niedługo zamykając kopalnie przekieruje zasłużonych tam działaczy związkowych na nowe fronty walki .W kopalniach jest chyba ze 200 związków a fizjoterapeuci mają tylko 2. Czas na dobrą zmianęREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA