REKLAMA

Nie tylko Polska nie chce uchodźców

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 sierpnia 2016 09:57
Nie tylko Polska nie chce uchodźców Z 32 państw europejskich, które zadeklarowały przyjęcie imigrantów z obozów w Grecji i we Włoszech, 11 nie wpuściło ani jednej osoby (Fot. : www.madryt.msz.gov.pl).

Z 32 państw europejskich, które zadeklarowały przyjęcie imigrantów z obozów w Grecji i we Włoszech, 11 nie wpuściło ani jednej osoby. Wśród nich jest Polska - informuje "Rzeczpospolita".

Powołując się na dane Europejskiego Urzędu Wsparcia na rzecz Azylu (EASO), agencji UE na rzecz wspólnej polityki azylowej, "Rzeczpospolita" pisze, że ani jednego imigranta nie przyjęły dotychczas Dania, Austria, Wielka Brytania, Węgry, Norwegia, Włochy, Grecja, Islandia, Słowacja i Liechtenstein. I to pomimo tego, że, podobnie jak Polska, zobowiązały się do ich przyjęcia we wrześniu ubiegłego roku.

Czytaj też: Bony zamiast gotówki w ramach 500 plus

Wszystko wskazuje na to, że imigranci szybko do nas nie dotrą. - Obecnie nie ma żadnych nowych wniosków dotyczących relokacji do Polski - mówi na łamach "Rz" Jakub Dudziak, rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA