REKLAMA

Niemcy. Czołowa polityk SPD oczekuje 60 proc. poparcia w partii dla koalicji

  • Autor: PAP/rs
  • 01 marca 2018 19:09
Niemcy. Czołowa polityk SPD oczekuje 60 proc. poparcia w partii dla koalicji

Wywodząca się z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) minister środowiska Barbara Hendricks powiedziała w czwartek, że oczekuje około 60 procent poparcia w jej partii dla ponownej koalicji z chadeckim blokiem CDU/CSU.

Członkowie SPD - około 464 tys. osób - do piątku głosują nad losem umowy koalicyjnej z CDU/CSU w trybie korespondencyjnym. Wynik głosowania ma być znany w niedzielę.

"Spodziewam się pozytywnego wyniku. Oczekuję (poparcia) rzędu 60 procent" - powiedziała Hendricks podczas konferencji prasowej w Berlinie.

Liderzy CDU, CSU i SPD spotkali się w czwartek, żeby uzgodnić pozostające do ustalenia szczegóły dotyczące przyszłego rządu koalicyjnego.

Partia Angeli Merkel CDU poparła umowę koalicyjną zdecydowaną większością głosów podczas zjazdu w Berlinie w poniedziałek, a bawarska CSU już wcześniej.

Według opublikowanej w środę ankiety przeprowadzonej dla grupy mediowej RND przez brytyjski instytut badania opinii publicznej YouGov, 56 proc. wyborców SPD opowiada się za ponowną "wielką koalicją".

Po ostatnich spadkach w sondażach wyborczych dla SPD ankieta opublikowana w czwartek wykazała wzrost poparcia dla wszystkich trzech partii usiłujących stworzyć rząd: unia CDU/CSU uzyskałaby 34 proc. głosów (o punkt więcej niż ostatnio), a SPD - 18 proc. (o dwa punkty więcej).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA