REKLAMA

Niemiecka prasa chwali reformy PiS

  • Autor: bad
  • 16 sierpnia 2016 15:20
Niemiecka prasa chwali reformy PiS - Polityka gospodarcza i społeczna PiS ma wiele sensownych elementów - pisze niemiecka prasa. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Polityka gospodarcza i społeczna PiS ma wiele sensownych elementów, na które spojrzeć należy bez uprzedzeń – pisze „Berliner Zeitung”.
• Dziennik wskazuje na ambitny plan ekonomiczny wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz zachęca do „trzeźwego spojrzenia” na sytuację w naszym kraju.

Dziennikarz „Berliner Zeitung” zwraca uwagę, że Polska nie chce już być „tanią, przedłużoną taśmą produkcyjną Zachodu”, zamiast tego promuje własne przedsiębiorstwa i kapitał. Są branże, w których odnosimy sukcesy jak np. produkcja autobusów i pojazdów szynowych.

Czytaj też: Premier Szydło chwali plan Morawieckiego

Dziennik zauważa i krytykuje „szkodliwe dla demokracji” działania partii Jarosława Kaczyńskiego, jednocześnie jednak zachęca do obiektywnego spojrzenia na sytuację w Polsce. Zdaniem dziennikarza, w polityce społecznej PiS chce nadrobić to, co zaniedbały poprzednie rządy. Wśród ważnych reform wymienia podwyższenie płacy minimalnej i wprowadzenie minimalnej płacy godzinowej, walkę z umowami śmieciowymi czy program 500 plus.

W komentarzu „Berliner Zeitung” zachęca do „trzeźwego spojrzenia” na reformy rządu PiS. Politykę PiS charakteryzuje jako „podejście etatystyczno-socjaldemokratyczne” i zwraca uwagę, że liberalny model gospodarki „wymknął się spod kontroli”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA