REKLAMA

Niemiecki dziennik o Kaczyńskim i jego roli w sporze o Trybunał Konstytucyjny

  • Autor: PAP/GP
  • 09 marca 2016 10:18
Niemiecki dziennik o Kaczyńskim i jego roli w sporze o Trybunał Konstytucyjny (fot.:ScaarAT/flickr.com/CC BY-NC 2.0)

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w opublikowanym w środę (9 marca) komentarzu "Szkody dla Polski" zarzucił rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, że w sporze o Trybunał Konstytucyjny wykazuje elementarny brak szacunku dla prawa.

- Polscy narodowi konserwatyści postawili wymiar sprawiedliwości swego kraju w absurdalnej sytuacji: sędziowie Trybunału Konstytucyjnego obradują - między innymi na wniosek drugiego co do ważności polskiego sądu - o sobie samych, lecz nie można w sposób niezbity stwierdzić, czy Trybunał Konstytucyjny w ogóle się zebrał - pisze komentator gazety Reinhard Veser.

Jego zdaniem, wszystkie prawne autorytety krytykowały od początku plany parlamentarnej większości w Sejmie jako "niezgodne z konstytucją.

- Partia (Jarosława) Kaczyńskiego nie słuchała tych zastrzeżeń, lecz przeforsowała w błyskawicznym tempie swoje projekty - twierdzi Veser. - Przedstawiciele (obozu rządowego) skarżą się teraz, że upolityczniony wymiar sprawiedliwości stawia im opór - dodaje publicysta "FAZ".

- W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie: postępowanie narodowych konserwatystów świadczy o elementarnym braku szacunku dla prawa, dla instytucji państwowych oraz dla myślących inaczej - czytamy w "FAZ". - Tym samym wyrządzają oni wielkie szkody swojemu krajowi, ale po fakcie będą twierdzić, że winę ponoszą inni - kończy swój wywód Veser.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Nuka 2016-03-09 21:45:58
    Oj ,boli, bardzo boli rzad Pisu nie pozwala wiecej doic Polski jak krowy .BO POLSKA TO NIE KROWA A POLACY TO NIE PASTUCHY .Ale nawet PO I NOWOCZESNA MYSLA TAK JAK NIEMCY .JAKIE TO PRZYKRE ZE ONI OBRZUCAJA SWOICH KROWIM ŁAJNEM
  • Alfred 2016-03-09 11:58:45
    Ahhhh ci Niemcy oraz ich media z taką troską o los zwykłych polskich obywateli, aż milo się czyta. Tylko gdzie oni byli przez większość 27 lat IIIRP? Ahhha zbijali kasę i finansowali swoich politycznych partnerów w IIIRP.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA